1. Serdecznie dziękujemy Radnym parafialnym za przeprowadzoną w ostatnią niedzielę oraz 1 XI  kwestę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni parafialnej, a wszystkim ofiarodawcom za złożone wówczas na ten cel ofiary. W czasie kwesty zebrano: w niedzielę – 4.450 zł., a 1 listopada – 5.370 zł. Na dokumentację konieczną do renowacji kościoła wydaliśmy 11.800 zł., a tynkowanie parkanu kosztowało 8.300 zł. Ostatecznie na koncie na rzecz przyszłorocznego tynkowania kościoła mamy aktualnie 32.270 zł.
Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Kiełbasa, Dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach, za udostępnienie nam na cmentarzu w dniu 1 listopada sprzętu nagłośnieniowego, a Państwu Wolskim z Chrzanowic za udostępnienie prądu do korzystania z tego nagłośnienia.

2. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze między innymi o  dramatycznej sytuacji chrześcijan w Iraku i Syrii, o znanych Polakach, którzy w tym roku odeszli do Pana i o „Rocie” Marii Konopnickiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

4. W piątek, 11 listopada, przypada  98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu o g. 9.00 będzie, jak co roku, sprawowana  Msza Święta w int.  Ojczyzny.  Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania i do modlitwy.
Informujemy również, że ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak na terenie diecezji kaliskiej udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada 2016 r. – Narodowe Święto Niepodległości. W najbliższy piątek więc nie ma postu.

5. Chcemy reaktywować i tworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii. Dlatego w najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00  i na spotkanie po Mszy wszystkie zelatorki i wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii  oraz tych, którzy chcieliby do Wspólnoty Żywego Różańca należeć. Ta przynależność zobowiązuje w praktyce tylko do odmówienie codziennie jednego „Dziesiątka” Różańca. Więc wysiłek nie duży, a korzyści dla tych osób i innych są nieproporcjonalnie większe. Dlatego zachęcamy i zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić VIII Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Będą do wzięcia okolicznościowe ulotki. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

7. Przypominamy, że zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista odwiedza  naszych parafian z opłatkiem wigilijnym. Razem z opłatkami będzie też roznosił, jak co roku, kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. W nadchodzącym tygodniu Pan Mariusz będzie odwiedzał  parafian w następujących miejscowościach:
PONIEDZIAŁEK ( od godz. 10:00 )  SMASZKÓW ,  KOSTRZEWICE
WTOREK    ( od godz. 12:00 ) ZAWADY
ŚRODA      ( od godz. 13:00 ) KOKOSZKI
CZWARTEK ( od godz. 9:00 )  GZIKÓW,   BUKOWINA
PIĄTEK - SOBOTA          CHRZANOWICE,  WILCZKOWICE,  ŻELISŁAW

8. Nadal przypominamy, że osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej Caritas, proszone są o kontakt z GMOPSEM w celu uzyskania skierowania kwalifikującego do pobrania tych produktów. Zaświadczenia te można składać jeszcze tylko w ciągu najbliższego tygodnia w kancelarii parafialnej.
9. Nadal można zamawiać wypominki roczne  za zmarłych w kancelarii parafialnej. Prosimy aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza nie wrzucać do kontenerów tylko obok.,