1. Druga Niedziela Wielkanocna, zwana także niedzielą białą, jest świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy  73. Tydzień Miłosierdzia. Niech będzie on dla nas szczególną okazją do poznawania i wielbienia Bożego miłosierdzia oraz do gorliwego pełnienia czynów miłosierdzia. W GODZINIE Miłosierdzia, o g. 15.00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO z KORONKĄ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, a po nim na  adorację Najświętszego Sakramentu. Natomiast o g. 16:15 będzie Różaniec, a po nim, o g. 17:00, jak zwykle Msza święta.

2. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” oraz książkę pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. W Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej zarówno „Opiekun” jak i książka traktują o Fatimie. Już za trzy tygodnie, w sobotę 13 maja 2017., kiedy w Fatimie będzie papież Franciszek, rozpoczniemy w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie, aby realizować wezwania Matki Bożej - Pani z Nieba. Zachęcamy do nabywania „Opiekuna” i książki „Wszystko o objawieniach w Fatimie”.  Koszt książki  wynosi 7 zł., a „Opiekuna” 2 zł.
3. Jutro (poniedziałek), o g. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych  na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek, o g. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie próba generalna spowiedzi. Przy tej okazji informujemy, że Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w tym roku będzie 14 maja o g. 10.00, a uroczystość „Komunii Rocznicowej” będzie 28 maja również o g. 10.00.

5. Jako parafia nadal angażujemy się w Caritasowski program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki. Dary te będą wydawane w środę i w czwartek, w godz. od 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem (np. torba, karton, itp.) do pobrania darów.

6. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa  w Eucharystii.

7. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki.

8. Przyszła niedziela będzie „Niedzielą Biblijną” i zarazem Pierwszym Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do zainteresowania się tą ogólnopolską inicjatywą.
9. 17 XI 2013 r. gościła w naszej parafii S. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych i podczas wszystkich Mszy św. przybliżała wiernym ideę Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym. Owocem tego spotkania było powstanie w naszej parafii Wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym liczącej ok. 50 osób. Członkowie wspólnoty od ponad 3 lat uczestniczą co miesiąc we Mszy św. w int. dusz czyśćcowych, w spotkaniu formacyjnym i modlą się codziennie za zmarłych cierpiących w czyśćcu. W przyszłą niedzielę od samego rana S. Anna Czajkowska będzie znów gościć w naszej parafii, będzie się z nami modlić i podczas wszystkich Mszy św. skieruje do nas słowo. Członków APDC zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 17.00 i na spotkanie z Siostrą po tej Mszy św.

10. Z przykrością informujemy, że na naszym cmentarzu parafialnym, z pomnika Rodziny Żelisławskich znajdującego się przy końcu głównego chodnika, po jego lewej stronie, zginęło oszklone zdjęcie nagrobkowe owalnego kształtu przymocowane do tablicy epitafijnej + Wacława Pilawy Żelisławskiego, zmarłego w 1920 r. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt z księżmi naszej parafii.