1. Dziś,  od samego rana, gościmy w naszej parafii S. Annę Czajkowską ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, która się z nami modli i podczas wszystkich Mszy św. dzieli się z nami darem słowa.  Siostra już była u nas 17 XI 2013 r.  i  przybliżała wiernym ideę Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym. Owocem tego spotkania było powstanie w naszej parafii Wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym liczącej ok. 50 osób. Członkowie wspólnoty od ponad 3 lat uczestniczą co miesiąc we Mszy św. w int. dusz czyśćcowych, w spotkaniu formacyjnym i modlą się codziennie za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Dziękujemy Siostrze za ponowne przybycie do naszej parafii i zapraszamy zarówno członków APDC jak i inne chętne osoby dziś na Mszę św. o g. 17.00 i na spotkanie z Siostrą po tej Mszy św.

2. Dziś  po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki.
3. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz książkę pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Koszt książki  wynosi 7 zł., a „Opiekuna” 2 zł. Zachęcamy do nabywania !

4. Jutro  rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

5. W środę 3 maja, będziemy obchodzić uroczystości NMP Królowej Polski .  Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. O g. 9.00 będzie Msza w int. Ojczyzny i w int. druchów strażaków. Zapraszamy!

6. W czwartek o g. 7.30 będzie w naszym kościele Msza św. w int. tegorocznych maturzystów, a o g. 19.00, jak co tydzień, adoracja Jezusa Eucharystycznego. Zapraszamy!

7. W czwartek i w piątek, o g. 15.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie próba generalna uroczystości pierwszokomunijnej.

8. W czwartek o g. 17.00, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewne za rodziny i w obronie życia człowieka. Gościem spotkania będzie Bp. Tadeusz Pikus z Drohiczyna i Ireneusz Rogala z Gdańska, inicjator modlitwy różańcowej za dzieci. Do wzięcia udziału w tym spotkaniu serdecznie zapraszamy również naszych parafian.

9.  W I Piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi już pół godz. przed Mszami o g. 7.00 i 18.00.

10. W I Piątek miesiąca od g. 14.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy przygotować swoich  chorych do tych odwiedzin.

11. W sobotę z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii. Intencja Różańca św. na miesiąc maj: za dzieci pierwszokomunijne naszej parafii.

12. W przyszłą niedzielę po Mszach św., w odpowiedzi na wielokrotne apele papieża Franciszka, będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek  na rzecz ofiar wojny w Syrii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

13. Za tydzień, w najbliższą niedzielę przypadającą po liturgicznym wspomnieniu św. Floriana, patrona strażaków, wzorem lat ubiegłych, będzie sprawowana w naszym parafialnym kościele Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Będzie to Msza św. dziękczynna za posługę i wielorakie dobro czynione przez naszych strażaków na rzecz mieszkańców tutejszej parafii, a zarazem błagalna o Boże błogosławieństwo,  łaski i potrzebne dary dla druhów strażaków OSP z terenu parafii Błaszki, oraz stałą opiekę św. Floriana. W czasie tej Mszy św. będziemy się również modlić za naszych parafian aby Bóg ich chronił od pożarów i różnego rodzaju wypadków.

14. Dziś rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię całemu stworzeniu”. Aby głosić Ewangelię należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma św. Jest on rozumiany jako dopełnienie obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. W tym roku jako wspólnota Kościoła będziemy czytać List do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię. Dlatego wychodząc z kościoła będzie można wziąć z przygotowanego koszyczka 1 karteczkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Galatów. Po powrocie do domu można otworzyć Pismo św. i w skupieniu odczytać sobie otrzymany tekst.  Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – niech w ten sposób stanie się światłem i mocą na drodze codziennego życia przez cały rok aż do następnej Niedzieli Biblijnej.