1    .Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W tym numerze szczególnie polecamy tekst „Różaniec zamiast miecza” oraz „Jak pracować żeby bezpiecznie zebrać plony”.  Przypominamy, że „Opiekun” kosztuje 2,50 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2    .Dziś kończymy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia brzmiało: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Otaczajmy modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbyła się w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na ten cel 740 zł. Bóg zapłać. Dziś (Niedziela) po Mszy wieczornej odbędzie się  poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

3    .Rozpoczęliśmy już renowację naszego kościoła. Pragniemy jako parafia podziękować Zarządowi i pracownikom Banku Spółdzielczego w Błaszkach za to, że z racji odpustu ku czci św. Anny wsparli finansowo kwotą 2000 zł. renowację kościoła św. Anny w Błaszkach. Bóg zapłać! Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na ten cel. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.  Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

4    .Jutro (poniedziałek) o g. 6.00 rano wyjeżdżamy dwoma autokarami z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze (Msza św. o g. 5.30 i wyjazd). Wszystkich prosimy o modlitwę o dobre i bezpieczne – jak co roku -  przeżycie przez nas tych wczasorekolekcji.

5    .Jutro (poniedziałek) wieczorem, ok. g. 19.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 40 osób), a we wtorek rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach.

6    .We wtorek  rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

7    .W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Wieczorem spowiedź rozpocznie się już o g. 17.00. Msze w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Zachęcamy.

8    .W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

9    .W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

10.Zachęcamy do udziału w VIII Pieszej Pielgrzymce z Błaszek na Jasną Górę z Grupą Różaną, w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina. W przyszłą niedzielę o g. 15.30 w naszym parafialnym kościele będzie spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Wszystkich już zapisanych jak i tych, którzy jeszcze chcą się zapisać na tę pielgrzymkę zapraszamy na to spotkanie.