1. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzili  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła. Zebrano na ten cel  6.003 zł. Dodatkowo anonimowy sponsor z ul. Sieradzkiej w Błaszkach złożył ofiarę w wysokości 1.000 zł. Bóg zapłać! Na dzień 30 września 2017 r. dysponujemy kwotą 213.979 zł.  Dobiega końca I etap remontów czyli renowacja naszej świątyni w 40% jej powierzchni (tzn. nowa elewacja i naprawa okien w tzw. absydzie oraz południowej części świątyni). Niebawem renowacji zostaną poddane dużych rozmiarów okiennice żaluzyjne na wieży kościoła. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy za złożone ofiary i nadal prosimy o zrozumienie i wsparcie.

2. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Są artykuły o szacunku do życia, o potędze modlitwy różańcowej, o „fatimskim” poświęceniu Rosji. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś (niedziela) rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

4. Ks. Marcin zaprasza chętne osoby do śpiewania i grania. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00. 

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

6. W piątek będzie I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną zacznie się już o g. 17.00 Zapraszamy!

7. W sobotę będzie pierwsza sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. 

8. Tydzień temu informowaliśmy o ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do granic” w dniu 7 października br.  Będzie to modlitwa błagalna o ratunek dla naszej ojczyzny i dla świata (o ochronę, pokój i nawrócenie). W dniu 7 października z naszej parafii jest organizowany autokarowy wyjazd na modlitwę „Różaniec do granic” do miejscowości Kudowa Zdrój. Można też jechać innymi środkami lokomocji. W naszej świątyni parafialnej przez cały dzień będzie „Jerycho Różańcowe”, Program „Jerycha” będzie następujący: o g. 7.00 będzie Msza św. , a po niej będzie wspólnie odmówiona I część Różańca św. Następnie prosimy aby czas przedpołudniowy zagospodarowało modlitewnie Koło Przyjaciół Radia Maryja. O g. 12.00 będzie kolejna Msza św., a po niej będzie odmówiona wspólnie II część Różańca św. Dalej prosimy aby czas popołudniowy zagospodarowały modlitewnie dzieci i młodzież z Podwórkowych Kółek Różańcowych i z Eucharystycznego Ruchu Młodych. O g. 18.00, jak w każdą sobotę , będzie odprawiona Msza św. niedzielna i po niej będzie wspólnie odmówiona III część Różańca św.  Natomiast o g. 21.00 będzie w kościele Apel Jasnogórski, a po nim wspólnie odmówimy IV część Różańca św.   Przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i każdy o dowolnej porze dnia będzie mógł przybyć na modlitwę. Zapraszamy! Szczegółowe informacje są zawarte na plakacie wywieszonym w gablocie i na ulotkach wyłożonych pod chórem i w kruchcie, które prosimy wziąć ze sobą

9. Intencja różańca na październik: o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

11. Przedłużamy jeszcze czas dostarczania nam skierować z GMOPS-u na otrzymywanie pomocy żywnościowej w naszej Parafii. Skierowania należy dostarczać na plebanię do najbliższej soboty włącznie. 

12. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

13. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym.