1. Zakończyła się już w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Wszystkie ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na renowację naszego kościoła. Razem te ofiary z tegorocznej kolędy na rzecz renowacji kościoła (czyli tzw. „cegiełki” plus ofiary kolędowe) stanowią kwotę 69.740 zł.  Tydzień temu zaś Radni Parafialni  przeprowadzając comiesięczna  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła zebrali na ten cel 2.425 zł. W sumie więc do dnia 3 lutego 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  308.996 zł.  Wydaliśmy natomiast na ten cel dotychczas (włącznie z wykonanymi już oknami na wieży) kwotę 257.300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie! W najbliższym czasie będą instalowane kolejne nowe okna drewniane na wieży kościoła.

2. Dziś nadal  rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł „Milcząca obecność”, w którym  mniszki z klasztoru na terenie naszej diecezji opowiadają o swoim codziennym życiu za murami klauzury, oraz o pierścieniach dla św. Józefa ofiarowanych przez pięciu papieży  Opiekunowi Pana Jezusa z kaliskiego sanktuarium.  Nadal też polecamy  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”. Zachęcamy do nabywania!

3. Jako parafia zaangażowaliśmy się w Caritasowski program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na odbiór produktów żywnościowych, na podstawie odpowiednich skierowań, mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki.  Dary te będą wydawane w najbliższy wtorek i środę w godz. od 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem (np. torba, karton, itp.) do pobrania darów.

4. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!

5. Wspólnota Emmanuel zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Kaliszu w dniach 17 – 18 marca br. Więcej informacji o rekolekcjach można znaleźć na plakacie znajdującym się w gablocie parafialnej.

6. Z racji przeżywanego w minionym tygodniu 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary.