1. Dziś (niedziela) na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane świece pierwszokomunijne.

2. Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Polecamy też nową książkę z serii „Wszystko o...”   pt. „Wszystko co Polskę stanowi”.  Publikacja zawiera modlitwy, pieśni i wiersze patriotyczne oraz prezentuje  wydarzenia historyczne Polski, które mają już rangę symboli naszej polskiej tożsamości. Koszt książki – 8 zł.  Zachęcamy do nabywania!

3. W środę  zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

4. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a bezpośrednio po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, i bezpośrednio po nich Msza św. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

6. Ojciec Święty Franciszek zaapelował do całego Kościoła aby 23 lutego br. (najbliższy piątek) był dniem modlitwy i postu w int. pokoju, zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Prosimy wiernych o zaangażowanie się w to wydarzenie poprzez podjęcie w tym dniu postu i innych praktyk pokutnych w tej ważnej intencji. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek będzie ofiarowane  też w tej intencji.

7. Przyszła – II Niedziela Wielkiego Postu będzie tradycyjnie Dniem Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu wspieramy polskich misjonarzy modlitwą oraz ofiarami.  Dlatego w  przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.