Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W nowym numerze polecamy artykuł „O pułapkach parad równości” mówiący o tym o co tak naprawdę chodzi tym, którzy robią wielką burzę wokół tematu środowisk LGBT i parad równości. Zachęcamy do nabywania i czytania.

We wtorek, z racji 13 dnia miesiąca po Mszy popołudniowej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo zapraszamy.

W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu porządek Mszy św. w będzie niedzielny. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół, zbóż, owoców i kwiatów. O g. 15.00 - dodatkowo - będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego. Zapraszamy!

W czwartek po południu wracają autokarem z Jasnej Góry błaszkowscy pielgrzymi, którzy od minionego piątku, pod opieką naszego wikariusza, ks. Mariusza Przybylskiego, biorą udział w dziesiątej pieszej pielgrzymce błaszkowskiej na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za dar tej pielgrzymki, a pielgrzymom dziękujemy za trud pielgrzymowania i za dar modlitwy.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w czwartek o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi” i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. W tym dniu jest odpust parafialny w Wojkowie.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 będą dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie prosimy mieszkańców Kwaskowa o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem 25 sierpnia na g. 11.00 do Lutogniewa, i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.