• W ubiegłą niedzielę po Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 870 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary !
  • Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o sakramencie namaszczenia chorych: kto może go przyjąć i jakie łaski otrzymuje człowiek w tym sakramencie oraz o pomocy chorym dzieciom i ich rodzicom. Rozprowadzamy też nadal książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania!
    W środę będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę Różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!
  • 11 lutego będziemy obchodzić XXVIII Światowy Dzień Chorego. Dlatego dzień później czyli w środę o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. szczególnie chorych naszych parafian, ich opiekunów oraz pracowników służby zdrowia. W ich intencji będzie sprawowana Msza św. Będziemy się modlić w int. tych osób, a chorzy podczas tej Mszy św. będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Ten sakrament powinno się przyjmować w stanie łaski uświęcającej, czyli ci którzy pragną go przyjąć powinni wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty.
  • W środę o g. 19.30 w Sali parafialnej odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej naszej Parafii. Wszystkich naszych Radnych Parafialnych na to spotkanie serdecznie zapraszamy!
  • W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.
  • Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam w ubiegłym roku skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali k. Wikariatki w najbliższy czwartek lub w piątek od g. 9.00 – 12.00. Nie przyjmujemy już żadnych nowych skierowań. Kolejne skierowania z GMOPS-u na odbieranie produktów żywnościowych będzie można przynosić dopiero we wrześniu tego roku. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem do pobrania tych darów.
  • W najbliższą sobotę będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować, a nowych chorych prosimy nam zgłosić. Jeżeli ktoś z chorych z racji Światowego Dnia Chorego będzie w kościele uczestniczył w liturgii i nie będzie potrzebował dodatkowych odwiedzin w sobotę to też prosimy nas o tym poinformować.
  • Przypominamy, że WSD w Kaliszu organizuje specjalne rekolekcje dla młodzieży męskiej, : I tura: od 14 – 16 lutego, dla młodzieży z klas V – VIII szkoły podstawowej, a II tura: od 21 – 23 lutego, dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dla starszych. Zachęcamy i zapraszamy!