Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły: „Pielgrzymka na Jasną Górę w czasie pandemii”, „Zanim Karol został papieżem” czyli o wikariacie Karola Wojtyły i wiele innych. Nadal też rozprowadzamy książkę pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Koszt książki – 10 zł., a „Opiekuna” – 2,50 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 


Dziś rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Będziemy w tym tygodniu otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbędzie się dziś po wszystkich Mszach św., a po Mszy wieczornej w przyszłą niedzielę odbędzie się także poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

 


Nadal w naszym kościele parafialnym codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 


W przyszłą niedzielę – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe w tym roku będzie głosił rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu ks. Marcin Załężny. Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. Msze odpustowe w tym dniu będą według porządku niedzielnego.

 


W przyszłą niedzielę Radni Parafialni – jak co miesiąc - przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Prosimy o zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

 


Rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali jeszcze zdjęć, filmów i obrazków pierwszokomunijnych informujemy, że pamiątki te znajdują się w kancelarii parafialnej; prosimy o jak najszybsze ich odebranie.