W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Zebrano na ten cel 370 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Lubanowa złożył ofiarę pieniężną w wysokości 1.000 zł. na rzecz sfinansowania dwóch ostatnich inwestycji kościelnych: odwodnienia kościoła i położenia nowego traktu procesyjnego wokół kościoła. W sumie na dzień 19.06.2021 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 268.388 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 11.580 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękując ofiarodawcom nadal prosimy o dalsze zrozumienie i wsparcie.

Dziś o g. 12.00 w naszej świątyni parafialnej będzie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Bpa Łukasza Buzuna uroczysta Msza św. sprawowana z racji Jubileuszu 100-lecia obecności i posługi „Sióstr Obliczanek” w Błaszkach. Wyrazimy w ten sposób wdzięczność zarówno Bogu jak i „Siostrom Obliczankom” za dar ich obecności i posługi w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o cudzie naszego życia i ludzkiego ciała, o tym jak będzie wyglądać tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę, o małżeństwie, które według lekarzy po ludzku nie miało szans na własne dzieci, a teraz cieszy się potomstwem i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę będziemy obchodzić „Dzień Ojca”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich ojców, a zwłaszcza za swoich ojców, zarówno żywych jak i zmarłych. W środę też zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”. Najpierw będzie Msza o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

W czwartek o g. 19.00 – jak co tydzień - będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. dziękczynno-błagalna na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli z terenu naszej parafii do udziału w tej Mszy św.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda” w naszej parafii. Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:
Poniedziałek od g. 15.00 – ul. Kościuszki od strony kościoła – (2 ks.)
Wtorek od g. 9.00 – Brzozowiec (2 ks.) Środa od g. 15.00 - ul. Polna, Pólnocna i Krótka od strony „firmy Mocnego”(1 ks.)
Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Z racji „kolędy” do najbliższej środy włącznie kancelaria parafialna będzie czynna codziennie rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian.

W dniach od 9 do 15 sierpnia nasza parafia organizuje po raz XII pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymka ta będzie przebiegać już w trybie normalnym, a nie sztafetowo. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy popołudniowej o g. 17.00, będzie w naszym kościele parafialnym informacyjno-organizacyjne spotkanie pielgrzymkowe. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie osoby zainteresowane naszym wspólnym pielgrzymowaniem. Zachęcamy, jak co roku, do udziału w naszej pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji spraw związanych z przygotowaniem pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę u ks. Mariusza Przybylskiego – przewodnika pielgrzymki.

„Koło Przyjaciół Radia Maryja” w Błaszkach organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę „Radia Maryja” na Jasną Górę, które odbędzie się w niedzielę – 11 lipca br. Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisy przyjmują Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik. Natomiast 19 lipca (poniedziałek) Koło Przyjaciół Radia Maryja w Błaszkach wraz z opiekunem duchowym – ks. Łukaszem Rau organizuje wyjazd do Torunia. W programie: zwiedzanie „Radia Maryja” oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, wspólna Msza św. w Sanktuarium „Gwiazdy Nowej Ewangelizacji…”, wspólny obiad oraz spacer po „Parku Pamięci”. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy przyjmują Elżbieta Drobnik i Jadwiga Żubrowska. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wczoraj Biskup Kaliski – Ks. Damian Bryl odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
Oto treść dekretu Ks. Biskupa:
DEKRET

Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem pandemii niniejszym, zgodnie z kan. 87 § 1 KPK, odwołuję z dniem 19 czerwca 2021 r. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane udzieloną dekretem z dnia 12 lutego br., l.dz. 388/2021. Jednocześnie przypominam, że w niedzielę i inne dni świąteczne wierni
są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. Każdy czyni temu zadość, jeśli bierze udział
we Mszy św. gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, w sam dzień świąteczny lub też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1247 - 1248 KPK). Zachęcam osoby korzystające dotychczas z dyspensy do odnowienia więzi
z Chrystusem obecnym w Najświętszej Eucharystii poprzez regularny udział we Mszy św. niedzielnej i przyjmowanie Komunii Świętej.

bp Damian Bryl
Biskup Kaliski