Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XX N. Zwykłej – 16.08.09

Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 przeżywamy dożynki parafialne, czyli uroczyste dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom miejscowości Adamki za zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy, aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia na g. 11.00 do Wójcina (za Kępnem) i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.

Jutro nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 18.00.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy do kościoła na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W sierpniu, częściej niż zwykle, kierujemy nasze myśli i modlitwy do Matki Bożej. W sobotę – 22 sierpnia, będziemy się radować liturgicznym wspomnieniem Maryi Królowej. Apeluję do ludzi dobrej woli, aby Maryi Królowej złożyć wotum czasowej lub całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (wywóz śmieci z cmentarza i spłata kosztów remontów plebani). Taca ta wyniosła 3.165 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

W kancelarii parafialnej w tym tygodniu będzie urzędował wikariusz, ks. Tomasz Fabisiak.