Ogłoszenia duszpasterskie XXI N. Zwykłej 23.08.09 Powoli dobiega końca czas wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domów. Pierwszego września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dołóżmy starań, aby nowy rok pracy rozpocząć w stanie łaski uświęcającej, z postanowieniem systematycznego udziału w niedzielnej Mszy św. oraz odmawiania codziennej modlitwy. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy w stronę częstochowskiego sanktuarium. Na Jasnej Górze króluje ta, która tyle razy chroniła Polskę od nieszczęść. Zawierzmy w tym dniu Bogu jeszcze raz naszą Ojczyznę i całe nasze życie. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego, a po niej na spotkanie formacyjne na plebanię. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Dziś mamy więcej egzemplarzy niż zwykle gdyż w aktualnym numerze „Opiekuna” mamy zamieszczone relacje uczestników pobytu dzieci i młodzieży naszej parafii i naszego dekanatu na wczasorekolekcjach nad morzem. Zachęcam do nabywania i czytania. Mamy już również – jak co roku – do rozprowadzenia kalendarze diecezjalne. Będzie je można nabywać od przyszłej niedzieli w kancelarii, w zakrystii, bądź przed kościołem. Koszt 1 kalendarza 5 zł. Prosimy aby te katolickie kalendarze diecezjalne miały w naszych domach pierwszeństwo przed innymi kalendarzami. Nasza parafia dostała przydział 800 kalendarzy, które musimy rozprowadzić. Proszę więc parafian o nabywanie tych kalendarzy już w najbliższe niedziele. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie kleryków WSD Kalisz. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła VI piesza pielgrzymka do Matki Bożej Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników prosimy o wzięcie udziału w tej pielgrzymce. O szczegóły prosimy pytać Mariannę Charendarz w firmie „Pietrucha”.