Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna. W numerze między innymi o pieszych pielgrzymkach do Matki Bożej na Jasną Górę, o współczesnej medycynie i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziś na każdej Mszy św. jest poświęcenie ziół, zbóż, owoców i kwiatów. O g. 9.00 będzie (była) Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego. Natomiast Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje dzisiaj o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi” i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. Dziś o g. 17.00 wracają z Jasnej Góry nasi błaszkowscy pielgrzymi. Dziękujemy Panu Bogu, ale również wszystkim, którzy uczestniczyli pod przewodnictwem ks. Mariusza Przybylskiego w tej XII pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszych pielgrzymów. Bóg zapłać !

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dożynki parafialno-gminne. Na Mszy św. o g. 12.00 będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie prosimy mieszkańców Maciszewic o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w niedzielę - 5 września br. do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w Skalmierzycach i tam podczas sumy odpustowej o g. 12.00 reprezentowali nasz dekanat w dożynkach diecezjalnych.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XIX piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Zapisywać się można już w tym tygodniu. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

W imieniu Burmistrza Błaszek informujemy o możliwości i zachęcamy do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Szczepienie odbędzie się w poniedziałek – 16 sierpnia 2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach, Pl. Sulwińskiego 31 ( LO w Błaszkach).

Jeżeli chodzi o inwestycje parafialne to aktualnie przeprowadzamy remont generalny „Wikariatki” (tzn. nowa instalacja elektryczna, nowa instalacja hydrauliczna i malowanie pomieszczeń), zakupiliśmy nowy regał na pomoce muzyczne dla chórzystów i organisty, który znajduje się na chórze kościelnym, w najbliższym tygodniu planujemy gruntowny remont głównych drzwi wejściowych do naszego kościoła, a następnie malowanie dachu na plebanii oraz na garażach wikariuszowskich. Po wakacjach planujemy wykonanie nowego parkanu przed kościołem. Upraszamy Bożego błogosławieństwa dla tych inwestycji aby służyły długo dobru wspólnemu.

Informujemy też, że poszukujemy osoby zainteresowanej pracą przy segregacji śmieci na naszym cmentarzu. Zainteresowanych powyższą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem.