W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha oraz dożynki parafialno-gminne. Na Mszy św. o g. 12.00 będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Dziękujemy bardzo mieszkańcom Maciszewic za zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem za 2 tygodnie - w niedzielę 5 września br. - do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w Skalmierzycach i tam podczas sumy odpustowej o g. 12.00 reprezentowali nasz dekanat w dożynkach diecezjalnych.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o pieszych pielgrzymkach do Matki Bożej na Jasną Górę, o współczesnej medycynie i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę będzie w naszej parafii Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w int. Ojczyzny. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz budowy nowego parkanu przed kościołem. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 5 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XIX piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Zapisywać się można już w tym tygodniu. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

Dobiega końca remont generalny „Wikariatki”. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy też gruntowny remont głównych drzwi wejściowych do naszego kościoła. Drzwi te znajdują się aktualnie w warsztacie stolarskim, a w ich miejsce, na czas remontu, wstawione są drzwi zastępcze. Wchodząc i wychodząc z kościoła w dni powszednie tygodnia, prosimy korzystać tylko z jednej połowy tych drzwi - od strony Pl. Sulwińskiego.

Informujemy nadal, że poszukujemy osoby zainteresowanej pracą przy segregacji śmieci na naszym cmentarzu. Zainteresowanych powyższą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Przypominamy, że do końca września br. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza na terenie całego kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Załącznik z informacjami na ten temat – na prośbę Burmistrza Błaszek – udostępniony jest w gablocie parafialnej. https://spis.gov.pl/

Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 24 sierpnia br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Mariusz Przybylski i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej na stanowisko wikariusza parafialnego w parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wlkp. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Mariusza Przybylskiego – przychodzi pracować ks. Mariusz Dylak. Ks. Mariusz Przybylski pracował jako wikariusz w Błaszkach 5 lat. Za ten czas pracy u nas serdecznie dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się na nowym miejscu pracy, a ks. Mariuszowi Dylakowi życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę zarówno w intencji ks. Mariusza Przybylskiego jak i ks. Mariusza Dylaka.