1. W ubiegłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Zebrano podczas zbiórki 2.129 zł. Ponadto anonimowy ofiarodawca ze Smaszkowa ofiarował 1.000 zł., a ofiarodawca z Kokoszek 500 zł. W sumie na dzień 4 grudnia 2021 r. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 73.279 zł. Dziękując dotychczasowym ofiarodawcom prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie !

1. Dziś (niedziela) zapraszamy wszystkie dzieci I-komunije z rodzicami na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po Mszy św. Na spotkaniu tym będą rozdawane srebrne łańcuszki i medaliki.

1. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący ten Kościół, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, który publikuje wiele ciekawych artykułów oraz książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Nadal też można nabywać świece wigilijne „Caritas” oraz serwetki wigilijne pod opłatek na stół wigilijny. Cena za 1 świecę – 8 zł., a za 1 serwetkę – 15 zł. Zachęcamy do nabywania..

2. Przypominamy, że Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

1. W środę - 8 grudnia przypada uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii w tym dniu będą o g. 7.00 i 18.00.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

1. 4 czerwca 2022 r. Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Chodzi o młodzież klas VIII oraz młodzież Szkół Ponadpodstawowych, która dotychczas tego sakramentu jeszcze nie przyjęła. Dlatego młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w kościele parafialnym w najbliższy piątek o g. 18.00. Najpierw będzie Msza św., a po niej spotkanie formacyjne. Obecność wszystkich obowiązkowa Zapraszamy!

1. Tradycją wielu już lat jest w naszym kościele tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego ludzie dobrej woli, po wzięciu z choinki papierowego aniołka z pomocną informacją, co do zawartości paczki dla wybranego dziecka, przygotowywali określony prezent. W tym roku, ze względu na istniejące okoliczności i związane z nimi ograniczenia, zmieniliśmy nieco charakter zbiórki świątecznych prezentów. Przy ołtarzu św. Rocha stoi kosz, do którego chętne osoby będą mogły składać w świątecznych torebkach (reklamówkach) upominki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. W paczce mogą się znaleźć np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki. Paczki zbieramy do III Niedzieli Adwentu. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z nasilającą się sytuacją kryzysową na wschodzie. Za dwa tygodnie – 19 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już prosimy wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

1. Dziękujemy wszystkim zamawiającym wypominki roczne za zmarłych. Od dziś, przez cały rok, będziemy już czytać i omadlać zmarłych z nowej listy wspominkowej.

1. Razem z Panem Organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie Pana Organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.  Ofiary złożone przez wiernych są wynagrodzeniem za: obsługę muzyczną  niedziel  i świąt oraz obsługę  i przygotowanie treści wyświetlanych za pomocą projektora multimedialnego. Rodziny, których  pan Mariusz nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek po każdej Mszy świętej.