1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 1.470 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, który publikuje wiele ciekawych artykułów oraz książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Nadal też można nabywać świece wigilijne „Caritas” oraz serwetki wigilijne pod opłatek na stół wigilijny. Cena za 1 świecę – 8 zł., a za 1 serwetkę – 15 zł. Zachęcamy do nabywania.

2. Przypominamy, że Roraty będą, tak jak dotychczas, codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz soboty, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

1. Tradycją wielu już lat jest w naszym kościele tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego ludzie dobrej woli, po wzięciu z choinki papierowego aniołka z pomocną informacją, co do zawartości paczki dla wybranego dziecka, przygotowywali określony prezent. W paczce mogą się znaleźć np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki. Paczki zbieramy do dzisiejszej niedzieli. Jeżeli jednak ktoś nie zdąży tego zrobić do dzisiaj to można przygotowane paczki dostarczyć do Domu Sióstr „Obliczanek”, najpóźniej do wtorku. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W poniedziałek, wtorek i w środę w Kościele będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich, choćby na krótką modlitwę!

1. W środę też zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

1. W najbliższą sobotę od g. 8.30 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy przygotować chorych do tych odwiedzin, a nowych chorych pragnących takich odwiedzin prosimy nam księżom zgłosić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

1. Jedną z polskich tradycji wigilijnych jest wkładanie pod obrus siana, które symbolizuje ubóstwo, w jakim na świat przyszedł Jezus. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, w trosce o podtrzymywanie tych pięknych zwyczajów, które nawiązują do tajemnicy Bożego Narodzenia, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowują paczuszki z siankiem na stół wigilijny, które w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będą rozprowadzać w przedsionku kościoła. Chętni mogą złożyć przy tej okazji dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do nabywania.

1. Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z nasilającą się sytuacją kryzysową na wschodzie. W przyszłą niedzielę – 19 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już prosimy wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.