Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi Ks. prałat Robert Lewandowski – proboszcz parafii p.w. Narodzenia NMP w Kaliszu (Zagorzynek), którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św. od poniedziałku do środy będą o g. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W poniedziałek wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież i na naukę stanową dla nich po Mszy św. (zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania). Małżonków zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 18.00 i na naukę stanową po tej Mszy św. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy na Mszę św. roratnią o g. 16.00, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich w środę o g. 11.30. Dodatkowo zapraszamy wszystkich codziennie (w niedzielę, poniedziałek i wtorek) na Apel Jasnogórski o g. 21.00. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie we wtorek w godz. 9.00 – 10.00, 15.30 – 16.30 oraz od 17.30 – 19.00. Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, publikujący wiele ciekawych artykułów wraz ze śpiewnikiem kolędowym dla całej rodziny oraz książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych”. Nadal też można nabywać świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę – 8 zł. Zachęcamy do nabywania.

Dziś rozprowadzamy paczuszki z siankiem na stół wigilijny przygotowane przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Ofiara jest dobrowolna. Zachęcamy do nabywania.

Dziś na Mszy św. o g. 12.00 nasi harcerze przekażą naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. Od 1986 r. corocznie od tego ognia odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień - Betlejemskie Światło Pokoju - niesiony przez skautów z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 2021 brzmi – „Światło Nadziei”. Przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei” na:  Lepszy świat. Nasz lampion z betlejemskim światłem pokoju będzie stał przed ołtarzem do 24 grudnia br. Osoby pragnące wziąć ze sobą to światło pokoju i dzielić się nim z innymi mogą przyjść do czwartku włącznie ze swoją świecą, zapalić ją od naszego betlejemskiego światła pokoju i krzewić dalej ideę braterstwa i pokoju.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich na godzinną adorację eucharystyczną.

W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. W tym roku, ze względu na obowiązujące limity osób w świątyniach, organizujemy w kościele w Błaszkach, podobnie jak rok temu, 2 nocne Msze Bożonarodzeniowe zwane „Pasterką”: jedna o g. 20.00, a druga o g. 24.00. W dwa dni świąteczne (sobotę i w niedzielę) porządek Mszy św. będzie taki sam jak w każdą niedzielę (czyli w sobotę też o g. 17.00, a nie jak zwykle o g. 18.00). Serdecznie zapraszamy! W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy świętych będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W przyszłą niedzielę podamy porządek tegorocznego kolędowania.

W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc, po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszej parafialnej inwestycji.

Tegoroczny Adwent dobiega końca. Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla wybranych dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek świątecznych złożonych przez darczyńców w naszym kościele. Za przygotowywanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy bardzo ks. Mariuszowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu. Pani Barbarze Lindner z Gzikowa za ofiarowanie iglaków świątecznych do kościoła, a Arkadiuszowi Ciomek za ich dotransportowanie . Bóg zapłać!

Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy.