Dziś  przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień imienin wszystkich zbawionych. Ten dzień ma nam wszystkim przypomnieć o naszym powołaniu do świętości i pomóc w realizacji świętości.

Jak już zapowiadaliśmy wcześniej dziś na cmentarzu będzie kwesta, z której dochód będzie przeznaczony na remont kaplicy cmentarnej. Przedstawiciele Rady parafialnej i ministranci będą stali z puszkami przy trzech bramach i do tych puszek będzie można składać ofiary. Nie będzie dodatkowej tacy ani zbiórki w ten dzień, tylko z ofiar zebranych w czasie kwesty trzeba będzie odesłać do kasy diecezjalnej kwotę 3200 zł., bo taką kwotę każdego roku z tej uroczystości musi nasza parafia odprowadzić do kasy diecezjalnej. Reszta będzie przeznaczona na remont kaplicy. Prosimy więc wszystkich o zrozumienie i o ofiarność.

Na cmentarzu dziś o g. 13.30 rozpocznie się procesja z wypominkami jednorazowymi za zmarłych, a o g. 14.00 rozpocznie się na cmentarzu uroczysta Msza św. w int. wszystkich zmarłych. Wieczorem o g. 19.00 będzie na cmentarzu Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!

Jutro przypada tzw .Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00, 12.00 – na cmentarzu i o 18.00.

Cmentarz jest miejscem modlitwy i szacunku jaki oddajemy zmarłym. Zwracajmy uwagę na tych, którzy niszczą pomniki i kradną wystrój grobów. Bardzo proszę nie rzucać śmieci przy wejściu na nowy cmentarz. W pozostałe miejsca można na razie po staremu.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych o g. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. W minionym tygodniu odbyły się one już dwa razy. Za każdym razem brało w nich udział po kilkadziesiąt osób. Już widzę, że katechezy te są wielkim darem dla naszej parafii. Zapraszam więc wszystkich do skorzystania z tego daru informując, że uczestnictwo w katechezach do niczego nie zobowiązuje. W czwartek Adoracja Jezusa Eucharystycznego po katechezie ok. g. 19.15.

We wtorek o 16.00 zapraszam na spotkanie do kościoła dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i kolejna okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

W piątek o g. 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

W sobotę o 9.00 nasza parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy. Jest to coroczna pielgrzymka w int. zmarłych. Zapisy u pań: Elżbiety Drobnik lub Teresy Szczepańskiej.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie Nabożeństwo fatimskie z Różańcem. Intencja Różańca na listopad: za zmarłych.

W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. Taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć  na ten cel.

Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła drugą  niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku głównym zadaniem będzie udzielenie pomocy na rzecz odbudowy struktur Kościoła Katolickiego w Indiach. Dlatego po mszach w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Od połowy listopada będą czytane wypominki według nowej listy wspominkowej.

Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Zachęcam, aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” – bardzo ciekawy, bo jubileuszowy 300 numer – zachęcam do nabywania i czytania.

Msze św. zbiorowe

Środa 4.11.09

Za ++ Józefa Antczaka, Janinę  Baszczyńską, Henryka Cichockiego, Józefa Nieboraka, Marię i Piotra Spychałów, Janinę Waliszewską, Jana Twardowskiego, Mariannę Zmyśloną, O B. bł. i zdr. dla córki,

Piątek 6.11.09

Za ++ Józefa Antczaka, Janinę  Baszczyńską, Henryka Cichockiego, Józefa Nieboraka, Stanisława Stradomskiego, Cecylię Krzesińską, Mariannę Zmyśloną, O B. bł. i zdr. dla córki,

Zapowiedzi przedślubne

1.Andrzej Miągowski, kaw., zam. Zawady 25 – par. Błaszki i Justyna Ciomek, panna, zam. Kamienna Brzozowiec 41, par. Błaszki – zap. II.