Dzisiejsza taca jest tacą  inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (zwłaszcza na spłatę  kosztów remontu plebani). O wysokości tej tacy poinformuję  parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś kończy się Oktawa modlitw za zmarłych. Pragę serdecznie podziękować wszystkim za modlitwy w int. zmarłych zanoszone do Boga w minionym tygodniu. Nadal do tej modlitwy, zwłaszcza w listopadzie, bardzo wszystkich zachęcam.

Serdecznie dziękuję  Radnym parafialnym za przeprowadzoną  w dniu 1 listopada kwestę pieniężną  na rzecz remontu kaplicy cmentarnej pw. św. Jana Ewangelisty, a wszystkim ofiarodawcom za złożone w tym dniu na ten cel ofiary. W czasie kwesty zebrano 5400 zł. Z tego, jak już było ogłaszane, 3200 zł. jest – jak co roku – odsyłane do kasy diecezjalnej. Pozostała kwota, czyli 2200 zł. przeznaczona na remont kaplicy cmentarnej jest złożona w Banku na osobnym koncie założonym celowo dla potrzeb remontowo konserwatorskich Kaplicy cmentarnej. Do dysponowania tym kontem jest upoważniony proboszcz i przedstawiciel Rady Parafialnej. Na razie gromadzimy odpowiednie dokumenty potrzebne do ubiegania się o dotacje na remont kaplicy (jest szansa otrzymać dotacje na ten cel z trzech instytucji: Marszałek Województwa Łódzkiego, Fundusz Kościelny w Warszawie lub Wojewódzki Konserwator Zabytków). Mamy nadzieję, że po otrzymaniu jakichś dotacji  już w przyszłym roku rozpoczniemy fachowe remonty naszej cmentarnej kaplicy.

Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Jurze, dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach, za udostępnienie nam sprzętu nagłośnieniowego, a państwu Wolskim z Chrzanowic za udostępnienie  prądu do korzystania z tego  nagłośnienia na cmentarzu w dniu 1 listopada.

Jutro i w czwartek po Mszy wieczornej, czyli ok. g.18.20 będą w naszym kościele parafialnym kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez grupę katechistów z Kalisza. Bardzo serdecznie na te katechezy zapraszam wszystkich chętnych.

Jutro przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, pierwszej katedry Rzymu – 9 listopada 324 r. Jest ona matką i głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.

W środę przypada 11 listopada, czyli kolejna – 91 już rocznica odzyskania przez naszą  Ojczyznę Niepodległości. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. o g. 9.00 będzie – jak co roku - w int. Ojczyzny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują współczesność.

W środę po Mszy wieczornej o g. 18.00 zapraszam na plebanię, na kolejne spotkanie formacyjne, wdowy naszej parafii.

W Czartek po katechezie czyli ok. g. 19.00 będzie Adoracja Jezusa Eucharystycznego – zapraszam!

W piątek o 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów.

Wypominki roczne za zmarłych można jeszcze zamawiać przez dwa najbliższe tygodnie w kancelarii parafialnej.

Przypominamy, że pan Organista roznosi, jak co roku, po domach naszych parafian opłatki i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują  5 zł. a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy parafian, aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać! Porządek odwiedzin z opłatkiem w tym tygodniu będzie następujący: Pon. od g. 9.00 – Woleń i Wójcice od strony Kokoszek, Wt. od g. 13.00 Chrzanowice i Wilczkowice, Śre. od. g. 13.00 – Kociołki, Czw. od. g. 13.00 – Lubanów, Pt. i Sob. od. g. 9.00 Żelisław

Msze św. zbiorowe

Środa 11.11.09

Za ++ Józefa Antczaka, Janinę Baszczyńską, Henryka Cichockiego, Janinę, Franciszka i Łucję Klimaszewskich, Michała i Wiktorię  Urbaniak, Jana Kraszewskiego, Teresę i Wincentego Chojnackich, Józefa Tomczaka, Leonarda Wieczorka,