1. 1. Za dwa tygodnie – 22 lipca Rada Parafialna naszej parafii organizuje po raz drugi festyn

parafialny. Już teraz do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. 2. W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i

młodzieży. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami – również spoza naszej parafii - niech się

zgłaszają jeszcze w tym tygodniu do ks. proboszcza. W piątek o g. 19.00 będzie w kościele

spotkanie organizacyjne dotyczące wczasorekolekcji. Wszystkich zainteresowanych jak i

rodziców osób wyjeżdżających na te wczasorekolekcje zapraszamy na to spotkanie.

W piątek po Mszy wieczornej z racji 13 dnia miesiąca będzie procesja fatimska.

3.   W dniach od 9 – 15 sierpnia organizujemy po raz trzeci pieszą pielgrzymkę z Błaszek na Jasną Górę.  Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księży wikariuszy bądź do kancelarii parafialnej.

4.   Już pragnę poinformować, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 19 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Borysławice Wieś.

5.   Mamy już zainstalowane oświetlenie zewnętrzne wieży naszego kościoła. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 6.000 zł. w tym tygodniu pojawił się nowy sponsor anonimowy, który złożył na ten cel 500 zł. Mamy już 3500 zł., a potrzebujemy jeszcze 2500 zł. Dziękujemy więc serdecznie dotychczasowym sponsorom ale nadal jeszcze szukamy kolejnych. Zainteresowanych tym wsparciem prosimy o szybki kontakt z ks. proboszczem.

6.   Taca z dzisiejszej niedzieli z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

7.   Teraz trochę informacji o inwestycjach parafialnych.

4 lata temu wraz z moim przyjściem do tej parafii ujawniła się konieczność remontu błaszkowskiej plebanii. Remont wnętrza plebanii był wykonany 3 lata temu. Do kompletu tych remontów należało jeszcze docieplenie zewnętrzne budynku plebanii, gdyż bez tego docieplenia wilgoć wchodząca przez ściany niszczyła efekt wcześniejszych remontów. Docieplenie to umniejszy również w znacznym stopniu koszty ogrzewania plebanii w przyszłości. Trzy lata temu nie było środków finansowych na docieplenie plebanii. Aktualnie – nie naruszając w niczym budżetu parafii – na bazie własnych oszczędności dokonuję ocieplenia plebanii. Cieszę się bardzo, że tym samym nasza błaszkowska plebania będzie już zupełnie, od wewnątrz i od zewnątrz wyremontowana. Przy tej okazji jedno z pomieszczeń plebanii jest wygospodarowane, wyremontowane i przeznaczone na „Poradnictwo Rodzinne” w naszej parafii. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy tych remontach plebanii.

Od dawna również remontu domaga się figura Pana Jezusa przy parafialnym kościele. Mam nadzieję, że również w te wakacje figura ta zostanie wyremontowana.