1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Nadal też można nabywać świece„Caritas" – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena za świece 6 zł., a za kalendarze 5 zł. Zachęcamy do nabywania.

2. Przypominam, że rozprowadzamy przepiękny, wykonany na kredowym papierze album prezentujący wszystkie parafie i kościoły naszej kaliskiej diecezji. Album kosztuje 70 zł. Jest też możliwość nabycia innego albumu zatytułowanego: „Rok wiary w Watykanie i w Diecezji kaliskiej", którego autorem jest Grzegorz Gałązka, znany watykański fotograf, pochodzący z naszej diecezji. Album ten może stanowić cenną pamiątkę Roku Wiary i być atrakcyjnym prezentem świątecznym dla naszych bliskich. Koszt tego albumu wynosi 40 zł. Zachęcamy bardzo do nabywania tych albumów.

3. Pojutrze (wtorek) będzie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz", a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie napełniajmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Wcielonego Słowa złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności. Boże Narodzenie jest świętem pokory, ubóstwa, ogołocenia, poniżenia Syna Bożego. Zadbajmy zatem aby było obchodzone w duchu autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

4. Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że po świętach i w styczniu, jak co roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g. 7.00. Wieczorem o g. 18.00 będą Msze św. zbiorowe w środy i w piątki.

5. Bardzo dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy z Błaszek za za ufundowanie nam ok. 50 żarówek „ledowych" do pierwszego żyrandola w kościele. Natomiast Państwu Lindnerom z Gzikowa za ofiarowanie nam – jak co roku – choinek do kościoła, a Panu Sylwestrowi Kasprzakowi za dostarczenie tych choinek do kościoła. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać".

6. W ubiegłym miesiącu powstała w naszej parafii grupy modlitewna Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym. Członkowie grupy będą się spotykać co miesiąc na Mszy św. za zmarłych i będą codziennie za zmarłych się modlić. Na razie zdeklarowało się ok. 40 osób. Zachęcamy innych. Osoby pragnące jeszcze się włączyć do tegoż apostolstwa prosimy o decyzję i kontakt z ks. proboszczem do końca grudnia.

7. W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą". Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie tej kolędy poznać się bliżej z naszymi parafianami i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie „kolędy" zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone, podobnie jak w ubiegłym roku, na remont organów w parafialnym kościele, które w tym roku mają równo 100 lat swojego istnienia. Zakończenie remontu organów przewidujemy na drugą połowę lutego.

8. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Sobota od g. 9.00 – Domaniew i Stacja PKP (2 ks.) oraz Kociołki od P. Słowińskich nr. 1 (1 ks.)