1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

2. Z racji przeżywanego w przyszłą niedzielę Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, za tydzień po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary, które zechcecie złożyć na ten cel.

3. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuki składały im życzenia i modliły się za nich. Osoby starsze często są ofiarami oszustów wyłudzających pieniądze, m.in. metodą „na wnuczka". Dlatego właśnie wnuczęta prosimy, by wyjaśniły babciom i dziadkom, jak uniknąć oszustw „na wnuczka", „na kominiarza" czy „na urzędnika". Opis metod używanych przez złodziei można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji, a także na stronie www.episkopat.pl prowadzonej przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, które wspiera akcję ostrzegania osób starszych przed oszustami.

4.Zakończyliśmy już w naszej parafii tegoroczną wizytę duszpasterską – „kolędę". Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo ludzi i ich domostw. Na kolędzie w tym roku odwiedziliśmy ok. 1700 rodzin. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy „po kolędzie". Panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki. Dziękujemy za Waszą serdeczną życzliwość, której my księża w czasie kolędy doświadczaliśmy w zdecydowanej większości rodzin i za szczere słowa uznania dla naszej kapłańskiej posługi w tej parafii.
Utarł się zwyczaj, że z okazji odwiedzin kolędowych wierni składają dobrowolne ofiary dla księży oraz na tzw. potrzeby inwestycyjne w parafii. Po odliczeniu części ofiar kolędowych przeznaczonych dla księży, wszystkie ofiary jakie parafianie złożyli na kolędzie będą przeznaczone na remont organów parafialnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać". My kapłani nadal będziemy się modlić za swoich parafian i również Was prosimy o modlitwę za swoich duszpasterzy.