1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

2. Z racji przeżywanego dziś Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary, które zechcecie złożyć na ten cel.

3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Już pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. O g. 16.00 będzie Msza św. zwłaszcza dla dzieci, a o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna dla młodzieży. Zapraszamy!

5. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy nowych chorych zgłaszać do tych odwiedzin. Intencja Różańca na luty: „Za chorych i starszych parafian".

6. Taca w przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

7. W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodzieży męskiej szkół średnich oraz klas III gimnazjów. Odbędą się one w dwóch turach:
1) 14 – 16 lutego
2) 21 – 23 lutego. Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

8. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się do wszystkich wiernych naszej Diecezji o wykorzystanie możliwości odpisania 1%. Na co dzień, jako organizacja kościelna Caritas stara się posługiwać Chrystusowi w najuboższych i potrzebujących pomocy. Informacja o dziełach prowadzonych przez Caritas, jako wspólnotę Kościoła, a także w jaki sposób można je wesprzeć deklarując 1% dla naszej Caritas, znajdują się na ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła. Prosimy je zabrać dla siebie oraz dla bliskich i znajomych. W sytuacji w której środki publiczne na pomoc najuboższym zostały drastycznie okrojone prowadzone przez naszą Caritas dzieła miłosierdzia bez wsparcia ludzi dobrej woli mogą być zagrożone. Jednocześnie składamy podziękowanie w imieniu najbardziej potrzebujących za dar serca i pomoc wszystkim przekazującym 1% podatku na rzecz Kaliskiej Caritas zapewniając o modlitwie.