Portal wiara.pl

1. Choć prawie półtora roku temu podpisano rozejm kończący konflikt między separatystami z Tigraju a siłami zbrojnymi Etiopii, to walki w tym państwie do dzisiaj nie ustały. Jak informuje ONZ, w połowie kwietnia w wyniku starć na północy kraju ponad 50 tys. osób musiało porzucić swe domy.
  2. Sejm RP w piątek uchwalił ustawę uznającą język śląski za język regionalny. Za głosowało 236 posłów, przeciwko było 186, a 5 wstrzymało się od głosu.
  3. Ks. Rafał Główczyński, salwatorianin prowadzący na YouTube kanał Ksiądz z osiedla, organizuje dyskoteki ewangelizacyjne, które odbywać się będą w każdą sobotę pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie. Pierwsza w tym roku już w najbliższą sobotę.
  4. Uroczystość NMP Królowej Polski to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Polsce. Dlatego bardzo serdecznie chciałbym zaprosić wszystkich do Częstochowy na 3 maja, gdzie o godz. 11 będzie sprawowana Eucharystia na Wałach – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w zaproszeniu na jasnogórskie obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  5. Zgodnie z obietnicami kampanii wyborczej, rządząca koalicja konsekwentnie realizuje w różnych obszarach politykę ograniczania praw katolików.