OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELI NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 28.12.2008 r.

Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla potrzebujących pomocy składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom Zakonnym dziękujemy za rozprowadzenie paczek mikołajkowych złożonych pod drzewkiem życia.

Wszystkim szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe.

We wtorek o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Adoracji spotkanie formacyjne na plebani.

W środę zakończenie roku 2008. Wieczorem o g. 18.00 będzie Msza św. dziękczynno-błagalna. W czasie tej Mszy będzie przedstawione tzw. sprawozdanie roczne. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

W czwartek Nowy Rok – porządek Mszy św. jak w niedziele.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla wszystkich od  g. 17.00, a Msza św. o g. 18.00.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na styczeń: O pokój na świecie.

Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie tej kolędy poznać się bliżej z naszymi parafianami, zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże i prosić naszych parafian o ofiary na pokrycie różnych inwestycji  w parafii. Inwestycje ostatniego półrocza są następujące: Zakup figury Matki Bożej fatimskiej za ponad 1 tys. zł., założony został nowy aneks kuchenny na wikariatce za 1 tys. zł., nowy agregat chłodniczy w kaplicy przedpogrzebowej za 4, 5 tys. zł., zmodernizowaliśmy prezbiterium kościoła parafialnego (a więc zmiana miejsca przewodniczenia, metalowy pozłacany pulpit i ambonka komentatorska) za 3, 5 tys. zł.. Mamy też całkowicie nowe gabloty metalowe na frontowej ścianie kościoła i naprawione są wszystkie konfesjonały w kościele. Założone są również wszystkie nowe żarówki energooszczędne w kościele, zasponsorowane przez dwoje parafian. Za wywóz i utylizację śmieci z cmentarza zapłaciliśmy ponad 10 tys. zł. Ale najpoważniejszą inwestycją jest gruntowny remont plebani. Remonty te były konieczne, jeśli nie w tym roku to w najbliższym czasie. Remonty potrwają jeszcze ok. 1 miesiąca i będą kosztować w całości ok. 150 tys zł.  Część pieniędzy na pokrycie remontów została zapożyczona w Banku a reszta czeka na oddanie po kolędzie. Obliczyliśmy, że gdyby średnio każda rodzina w parafii złożyła kwotę 1 tys. zł. to by starczyło na pokrycie tych remontów. Stąd moja serdeczna prośba, aby na kolędzie w tym roku, obok tradycyjnej – dobrowolnej ofiary dla księży, złożyć dodatkowo, według swoich możliwości, ofiarę na potrzeby remontowe parafii. Na kolędzie każda rodzina otrzyma tzw. „ folder błaszkowski” z podziękowaniem za okazaną pomoc oraz „widokówkę błaszkowską” do wysłania. Na folderze jest numer konta parafialnego. Gdyby ktoś nie mógł złożyć ofiary na potrzeby remontowe w czasie kolędy może tę ofiarę  przelać na konto lub przynieść osobiście do kościoła lub na plebanię. O stanie konta parafialnego po zebraniu ofiar kolędowych szczegółowo parafian poinformujemy. Po spłaceniu wyżej wymienionych inwestycji czekają nas inwestycje na cmentarzu. Ufam, że parafianie obdarzą mnie zaufaniem i okażą zrozumienie dla powyższej prośby.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek – Domaniew (2 ks.) i Maciszewice (1 ks. )

Wtorek –Smaszków i Kostrzewice (2 ks.), Woleń (1 ks.)

Środa – Bukowina (3 ks.)

Piątek – Kwasków (1 ks.),  Adamki (1 ks.) i Kociołki (1 ks.)

Sobota -  Kokoszki (2 ks.) i Kołdów (1 ks.)