1. W minioną niedzielę, z racji tzw. „Dnia Dobra”, po wszystkich Mszach św. przeprowadzona została zbiórka do puszek na działania dobroczynne Caritas naszej Diecezji. Zebrano na ten cel 1.320 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

1. Dziś w całej Polsce obchodzony jest szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Pokój temu domowi”. Wydarzenie to jest jednocześnie inauguracją XIV Tygodnia Biblijnego pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.   Zachęcamy do lektury Pisma Św.!

1. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną na budowę nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. Ta budowa trwa już od półtora tygodnia dlatego dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po Mszy dzieci pierwszokomunijne. Podczas spotkania odbędzie się próbna spowiedź dzieci. W poniedziałek, w środę i czwartek o g. 16.00 zapraszamy te dzieci wraz z rodzicami na kolejne próby generalne przed I Komunią św. Natomiast w sobotę o g. 9.00 odbędzie się spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy!

1. Rozpoczął się już maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wiernych codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych oraz o dbanie o nie.

1. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii przedstawicieli Fundacji „Tota Tua”, którzy dzielili się z nami świadectwem swojej wiary i dokonali wprowadzenia do rekolekcji pt. "Oddanie 33". Rekolekcje te można rozpocząć w dowolnym czasie, trwają one 33 dni i kończą się oddaniem swojego życia Jezusowi przez matczyne dłonie Maryi. Osoby zainteresowane wspomnianą inicjatywą mogą po Mszach św. nabyć w zakrystii książki lub płyty pomocne do przeżycia wspomnianych rekolekcji do czego bardzo zachęcamy !

1. We wtorek przypada 3 maja - uroczystości NMP Królowej Polski . Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. O g. 9.00, jak co roku, będzie sprawowana Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy!

1. W środę wieczorem zapraszamy na spotkanie „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne na Sali parafialnej.

1. W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszo piątkową rozpocznie się od g. 17.30. Natomiast w sobotę o g. 18.00, jak co miesiąc, będzie Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wspólnotę Róż Różańcowych przypominając, że w tym dniu właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańcowa na Maj: „O szybkie zakończenie wojny i o pokój na Ukrainie”.

1. W przyszłą niedzielę o g. 9.00 – z racji wspomnienia w tym tygodniu św. Floriana, patrona strażaków - wzorem lat ubiegłych w naszym parafialnym kościele będzie sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki.

1. W przyszłą niedzielę o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium oraz w nawie głównej na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Prosimy wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

1. Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Biblijnego.