Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze, między innymi, o urlopach, o pielgrzymowaniu, o szachach i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę w naszej parafii będziemy przeżywać „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na chwilę modlitwy.

W przyszłą niedzielę – 24 lipca 2022 r. będziemy po raz drugi obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W naszej parafii w tym dniu (w przyszłą niedzielę) będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe w tym roku będzie głosił Ojciec duchowny seminarzystów kaliskich - ks. dr Łukasz Pondel . Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Akcja stanowi apel do kierowców, by podziękowali za szczęśliwe przejechane kilometry, a w ramach podziękowania wsparli finansowo zakup pojazdów misyjnych poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Będziemy w tym czasie otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach. Zbiórka na pojazdy dla polskich misjonarzy, wyrażająca naszą wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże, odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie. Bóg zapłać za Wasze ofiary! W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele. Zachęcamy do skorzystania z tego błogosławieństwa pojazdów.

Jagódka Michalak z Sobiesęk wciąż jest na intensywnej terapii, wyniki nadal nie są zadowalające. Nie może się odnaleźć w nowej sytuacji po tracheotomii. Bardzo przeszkadza jej rurka. Jest przygotowywana do żywienia do jelitowego. Ciągle walczy. Jej czas płynie nieubłagalnie. Rodzice błagają o pomoc dla swojej córki. Do kwoty pełnej na lek dla Jagódki brakuje jeszcze ponad 3,5 mln. zł. Każda nawet mała kwota zbliża ją do podania leku. W przyszłą niedzielę – 24 lipca br., będzie można wspomóc małą Jagódkę. Od g. 7.00 na placu przed „Błaszkowianką” będzie można zakupić upominek i wrzucić do puszki niewielką kwotę. Dziękujemy !

Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.