1. W minioną niedzielę obchodziliśmy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Podczas zbiórki na wspomniane cele zebrano 1.580 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

1. Dziś przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Chrystus chce być Królem całego naszego życia. Uroczystość ta jest patronalnym świętem Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz ministrantów. Dziękujemy naszym młodym rycerzom Chrystusa Króla, którzy z gorliwością chcą czcić Jezusa obecnego w Eucharystii oraz ministrantom naszej parafii, za ich służbę przy ołtarzu. Dziękujemy Ks. Zbigniewowi, opiekunowi naszych ministrantów oraz S. Michaeli – opiekunce ERM. Niech Bóg im błogosławi.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o pielgrzymowaniu relikwii bł. Carla Acutisa w naszej diecezji, o adwentowym przygotowaniu do świąt Bożego narodzenia oraz wiele innych cennych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania. Nadal też są do nabycia, jak co roku, świece wigilijne „Caritas” po 12 zł. za 1 sztukę oraz kalendarze  diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. Zachęcamy do nabywania tak kalendarzy jak i „świec wigilijnych”.

1. We wtorek wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej racji p. organiście, naszym chórzystom, scholce dziecięco-młodzieżowej, muzykom i śpiewakom naszej parafii  składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w modlitwie.

1. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w  środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne.    W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację  eucharystyczną.

1. Referat ds. powołań naszej diecezji informuje o dniu skupienia dla rozeznających powołanie, który odbędzie się budynku Wyższego Seminarium Duchownego w dniach 25-26 listopada br. Kaliszu Początek dnia skupienia w piątek o godz. 18.00, zakończenie w sobotę około godz. 18.00. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo pod numerem telefonu: 62 767 24 58. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Zachęcamy!

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz remontu dalszej części naszego parkanu kościelnego. Bóg zapłać za zrozumienie i dalsze wsparcie !

1. Ponownie informujemy, że Caritas Kaliska bardzo prosi wszystkie parafie naszej Diecezji  o wsparcie oraz przygotowanie na 1 tys. parafian jednej paczki dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie. Nasza parafia powinna przygotować 7 takich paczek. Waga paczki powinna wynosić nie więcej niż 18 kg.  i zawierać produkty z trzech kategorii:    *żywność  z długim terminem ważności, *produkty dla dzieci,  * artykuły chemiczne oraz kosmetyczne. Prosimy zatem wszystkich parafian  o zaangażowanie się w tę akcję charytatywną dla Ukraińców i dostarczanie nam w listopadzie br. różnych wspomnianych wcześniej produktów. Przygotowane produkty prosimy składać do kosza znajdującego się przed Ołtarzem św. Rocha. Ofiarowane produkty złożymy z kolei   w odpowiednich kartonach i jako parafia dostarczymy je do Centrali Caritas w Kaliszu.  Mamy też  w ofercie 40  Modlitewników  z modlitwami o pokój w cenie  10 złotych za 1 egz., z których dochód będzie również przeznaczony na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy!

1. Można nadal zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy. Nadal  też prosimy wszystkich   o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i upragnionego pokoju na Ukrainie.

1. W nadchodzącym tygodniu pan organista odwiedzi z opłatkiem wigilijnym parafian  w następujących miejscowościach:      WTOREK ( 12.00 )    -  WÓJCICE I UL. PUŁASKIEGO,        ŚRODA  ( 12.00 )     -  KOCIOŁKI I PL. NIEPODLEGŁOŚCI,    CZWARTEK  ( 12.00 )      -                                  LUBANÓW I UL. SIERADZKA,      PIĄTEK  (12.00) -  SULWIŃSKIEGO, UL. KRÓTKA                                 I UL. POLNA,           SOBOTA ( 9.00 )      -    UL. PÓŁNOCNA, MŁYŃSKA, PROJEKTOWANA, SPACEROWA, POMORSKA, SZKOLNA I KOŚCIELNA.