1. W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka do puszek na poszkodowanych   w niedawnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy na ten cel 3.150 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom

 2. Dziś  Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną na remont dalszej części parkanu przed naszym kościołem. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

 3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze m.in. nowy cykl rekolekcji wielkopostnych, o Bierzmowaniu, o filmie „Opiekun”, „o Dniu Kobiet” i wiele innych. Zachęcamy do nabywania  i czytania

 4. We wtorek o g. 18.30 na plebanii w Błaszkach odbędzie się spotkanie katechetyczne. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich katechetów naszej parafii.

 5. W środę wieczorem zapraszamy na spotkanie Koło Przyjaciół Radia Maryja. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

 6. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

 7. W Wielkim Poście będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00 będą nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku będą  w niedziele o g. 12.00 i po nich Msza św.  Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach

 8. W piątek szczególna okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej już od g. 16.30. W sobotę zaś, od g. 9.00, będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nam do odwiedzin nowych chorych.

 9. W najbliższą sobotę, w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, odbędzie się  II Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” o randze krajowej. Ks. Łukasz Pondel  - diecezjalny moderator Apostolatu  Margaretka  Diecezji Kaliskiej zaprasza na to wydarzenie wszystkich modlących się za kapłanów. Spotkanie rozpocznie się  o g. 9.00 nabożeństwem pierwszo sobotnim, o g. 11.00 będzie konferencja, a o g. 12.00 Msza św. Spotkanie zakończy się nabożeństwem do św. Józefa i koronką do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy Błaszkowskie Margaretki do udziału w tym wydarzeniu

 10. U nas zaś w sobotę o g. 18.00 będzie Msza św. połączona z nabożeństwem pierwszo sobotnim. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie Członków wspólnoty Żywego Różańca w naszej Parafii.

 11. W przyszłą niedzielę będzie – jak co roku – zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. 

 12. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Księża Jezuici organizują w okresie Wielkiego Postu, od 5 marca do 2 kwietnia br., Rekolekcje Ignacjańskie pod hasłem „Radość codzienności”. Rekolekcje te prowadzone są metodą Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego z Loyoli i odprawiane w domu, wśród zajęć życia codziennego. Rozpoczęcie rekolekcji z podaniem wskazówek i treści do modlitwy na pierwszy tydzień odbędzie się w Domu Formacji Duchowej Księży Jezuitów w Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej 2, w niedzielę, 5 marca, o godz. 15:00. Więcej informacji zamieszczonych jest na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej i na stronach internetowych: www.radiorodzina.kalisz.pl oraz wzch.org.pl/kalisz.

 13. Przypominamy, że kurs dla operatorów audiowizualnych (fotografów i kamerzystów) w czasie celebracji liturgii w diecezji kaliskiej rozpocznie się 4 marca 2023 roku. Drugie spotkanie odbędzie się 11 marca, a trzecie 18 marca. Kurs będzie się odbywać w budynkach W. S. D w Kaliszu, przy ulicy Złotej 144. Więcej informacji na diecezjalnej stronie internetowej https://diecezja.kalisz.pl/news/kurs-dla-operatorow-audiowizualnych-fotografow-i-kamerzystow
 14. Z racji rozpoczęcia Wielkiego Postu przypominamy, że wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku oraz w Środę Popielcową. Wstrzemięźliwość ta nie obowiązuje, jeżeli zgodnie z przepisami liturgicznymi, w piątek przypada uroczystość. Natomiast powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu (choćby w danym dniu przypadała jakaś uroczystość). W Wielkim Poście pamiętamy też o jałmużnie, jako jednej z form troski o potrzebujących. Ofiary na jałmużnę prosimy składać do puszki umieszczonej pod chorem, przy figurze św. Antoniego. Ofiary te przekazane będą później do Caritas naszej Diecezji i przeznaczone potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary.