1. W dzisiejszą  niedzielę  Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną  kwestę na rzecz sfinansowania renowacji drugiej części parkanu kościelnego. Dziś (niedziela) z racji  zakończenia roku 2023  w naszym kościele par. o g. 17.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.  Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 17.00). Katolicy mają obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Zapraszamy!

2. W piątek przypada  I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od g. 17.00 do 18.00. Zapraszamy!

3. W sobotę – 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu podczas wszystkich Mszy św. święcimy kadzidło, kredę i wodę, a po poświęceniu będą też do nabycia paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, wykonane przez dzieci z ERM-u – ofiara dobrowolna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji !

4. W sobotę zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi parafialnej oraz zaproszonych gości. Patronat nad wydarzeniem objął J. E. Ks. Bp Łukasz Buzun, który będzie przewodniczył  Mszy św. o g. 17.00. Koncert rozpocznie się o g. 18.00. Szczegóły na plakacie. Z racji koncertu w sobotę nie będzie nabożeństwa pierwszo sobotniego. Czcicieli Matki Bożej prosimy o odprawienie tego nabożeństwa indywidualnie (Komunia św. wynagradzająca Matce Bożej, oraz odmówienie jednej części Różańca św. z 15-to minutową medytacją w tej mej intencji). Intencja Różańca na grudzień: O pokój na świecie.

5. W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Chrztu Pańskiego, która zakończy w Kościele liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. W przyszłą niedzielę (7 stycznia) zapraszamy pielgrzymów z Grupy „Różanej” na Mszę św. o g. 17.00, a następnie na spotkanie opłatkowe na plebanii.

6. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. „kolędę”. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem  i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże, którego istotą jest powierzenie się w opiekę Panu Bogu i upraszanie opieki Bożej nad miejscem, w którym się żyje na co dzień. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na rzecz sfinansowania renowacji drugiej części parkanu kościelnego. Dziękując ofiarodawcom  prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększają świątynię i jej otoczenie oraz dodają nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze  i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Wtorek od g. 15.00
    –  ul. Przemysłowa - blok nr. „2” (1 ks.),
    Środa od g. 9.00  -    Żelisław „Pietrasy” (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Przemysłowa-  blok nr „3”  (1 ks.),
    Czwartek od g. 15.00   -   ul. Przemysłowa: blok nr „4” (2 ks.),
    Piątek od g. 9.00 Kwasków (2 ks.)

Panie  i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

7. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze między innymi o „Rodowodzie Trzech Króli”, o statystykach kościelnych czy  o rozpoczęciu cyklu prowadzonego przez prawniczkę, do której bezpośrednio można się zgłaszać z różnymi pytaniami. Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

8. Na koniec z racji zakończenia roku kalendarzowego podajemy roczne statystyki par. w parafii św. Anny  Błaszkach za 2023 r.:   Chrztów – 35,     I komunia św. – 57,     Ślubów – 11,     Pogrzebów – 82.

9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku !