1. W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1.360 zł. Bóg zapłać !

2. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

3. W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

4. W piątek wieczorem zapraszamy na spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”. Najpierw o g. 17.00 będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez Wspólnotę APDC, potem Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.

5. W sobotę obchodzić będziemy w naszej diecezji Dzień Sołtysa. Z tej racji, jak co roku, Biskup Diecezjalny zaprasza wszystkich sołtysów naszej diecezji na obchody tego dnia do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

6. W najbliższą sobotę wieczorem o g. 18.00, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje te poprowadzi ks. Marek Zawisła, proboszcz parafii w Gruszczycach. Prosimy już wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę

7. W niedzielę – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa  w Najświętszym Sakramencie. Przez cały dzień będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i wdzięczność, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Prosimy, aby od g. 8.00 do 13.00 (pomiędzy Mszami św.) czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 13.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od   g. 15.00 do g. 17.00 mieszkańcy Błaszek. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji.

8. Przypominamy, że w I Niedzielę W. Postu wznowiliśmy w naszej Parafii błogosławienie dzieci, które jeszcze nie mogą przystępować do Komunii św. (Rodzice mogą również przynosić do błogosławieństwa małe dzieci na rękach). Błogosławienie to będzie odbywać się podczas coniedzielnej Mszy św. o g. 12.00, bezpośrednio po Komunii św., przed ogłoszeniami.  Zapraszamy!

9. W Wielkim Poście będą w naszej świątyni  nabożeństwa pasyjne. W piątki  o g. 17.00  nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”   w niedziele  o g. 10.00 i po nich Msza św.  Zapraszamy !

10. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o spowiedzi generalnej, o przyciąganiu młodych do Boga i o kobietach ważnych dla Polski, a pochodzących z terenu naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania.

11.  Z racji Wielkiego Postu przypominamy o jałmużnie, jako jednej z form troski  o potrzebujących. Ofiary na jałmużnę prosimy składać do puszki umieszczonej pod chorem, przy figurze św. Antoniego. Ofiary te przekazane będą później do Caritas naszej Diecezji i przeznaczone potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary.

12. Prosimy nadal wszystkich   o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.