1. Dziś gościmy w naszej parafii P. Patrycję Hurlak, absolwentkę wielu szkół warszawskich, m.in. Akademii Katolickiej, która z zawodu jest aktorką i prezenterką telewizyjną; jest też  członkiem Stowarzyszenia Liturgistów Polskich oraz autorką wielu książek. Od 11 lat P. Patrycja pełni również posługę ewangelizatorki, która daje świadectwo nawrócenia i wiary oraz głosi rekolekcje o Eucharystii w różnych wspólnotach i miejscach naszego kraju i całego świata.  Dziękujemy bardzo P. Patrycji za przybycie do naszej Parafii i podzielenie się z nami świadectwem nawrócenia i wiary. Na Mszę św. o g. 12.00 oraz na spotkanie z P. Patrycją, zaraz po tej Mszy św., zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania W spotkaniu tym mogą wziąć udział również inne osoby chętne do posłuchania naszej prelegentki. Po Mszach św. będzie można także  nabyć książki autorstwa Patrycji Hurlak. Zachęcamy!

2. Dziś, po wszystkich Mszach św.,  Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną przeznaczoną na odświeżenie i malowanie wnętrza naszej świątyni. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

3. W środę rozpocznie się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach, figurach  i krzyżach przydrożnych, do dbania o nasze kapliczki i krzyże przydrożne oraz do modlitwy przy nich. W czwartek – 2 maja o g. 17.00 odbędzie się poświęcenie przydrożnej kapliczki, usytuowanej w Chrzanowicach, za rzeką, na zakręcie przy drodze do tzw. wąwozu, gruntownie odnowionej z okazji 100-lecia jej istnienia. Natomiast tego samego dnia, w kościele parafialnym w Błaszkach o g. 18.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna w int. mieszkańców Chrzanowic. Zapraszamy.

4. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

5. W piątek przypada 3 maja - uroczystość NMP Królowej Polski .  Porządek Mszy św. w tym dniu jak  w każdą niedzielę. O g. 10.00,  jak co roku, będzie sprawowana Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy!

6. W piątek o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na kolejne spotkanie przed uroczystością I Komunii św.

7. W sobotę o g. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby być ministrantami w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy!

8. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa będzie podczas wszystkich Mszy św. Natomiast w sobotę o g. 18.00, jak co miesiąc, będzie Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wspólnotę Róż Różańcowych przypominając, że w tym dniu właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca św. na maj:  „Za dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii”

9. W przyszłą niedzielę o g. 10.00 – z racji wspomnienia w tym tygodniu św. Floriana, patrona strażaków - wzorem lat ubiegłych - w naszym parafialnym kościele będzie  sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Wszystkich naszych strażaków na tę Mszę św. zapraszamy.

10. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

11. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie.