Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu 20.12.09

W miniony wtorek odbyło się na plebani kolejne spotkanie Rady Parafialnej (opłatkowe). Obrady Rady trwały 3 godziny. Przedmiotem obrad były zarówno duchowe jak i materialne dobra naszej parafii (spłata kosztów remontu plebanii, porządek na cmentarzu oraz planowany remont kaplicy cmentarnej). Kolejne spotkanie Rady przewidujemy w marcu przyszłego roku.

Dziś kończymy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadził ks.  Łukasz Kręczyński z Kalisza. Pojednani z Bogiem, w duchu Maryi, z coraz większą radością uwielbiajmy Go całym naszym życiem. Bóg zapłać ks. Łukaszowi za posługę rekolekcyjną, a Wam wszystkim za korzystanie z tej posługi. Ofiary, jakie złożyliście dzisiaj na tacę, są przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty.

Mamy już kolejny transport  artykułów spożywczych z Caritasu. Prosimy wszystkich uprawnionych do odbioru tych darów o przybycie po nie jutro (poniedziałek) w godz. 10.00-12.00 na salkę k. wikariatki.

We wtorek o  18.00 będzie Msza św. w int. ministrantów naszej parafii, a po niej opłatek z ministrantami na salce k. wikariatki. Natomiast o g. 19.00 na plebanii będzie spotkanie neokatechumenalne dla zdeklarowanych członków Drogi Neokatechumenalnej.

W środę o g. 18.00 będą ostatnie w tym roku Roraty. Zapraszam na nie, jak zwykle, dzieci i dorosłych. Przy tej okazji proszę, aby dziś już po raz  ostatni przynieść pod choinkę (tzw. drzewko życia i miłości) do kościoła paczki świąteczne przygotowane przez Was dla dzieci, aby jeszcze przed świętami zdążyć te paczki dostarczyć do domów dzieci z ubogich rodzin.

W środę o 19.00 na plebanii będzie comiesięczne (opłatkowe) spotkanie formacyjne dla chętnych wdów.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano o g. 7.00. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie, napełnijmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Słowa Wcielonego złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Z racji Wigilii, w czwartek - wyjątkowo -nie będzie wieczorem w kościele Adoracji Jezusa w Eucharystii, jak to ma miejsce co tydzień.

Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności. Boże Narodzenie jest świętem pokory, ubóstwa, ogołocenia, poniżenia Syna Bożego. Zadbajmy zatem, aby było obchodzone w duchu autentycznego dzielenia się miłością i radością, z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej serdecznej pomocy i naszej braterskiej obecności.

Pasterka będzie, jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę (w sobotę wieczorem o g. 18.00). W drugi dzień Świąt ofiary składane przez wiernych na tacę są przeznaczone na KUL. Przypominamy, że po świętach i w styczniu, jak co roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g. 7.00. W przyszłą niedzielę zapowiemy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę, którą rozpoczniemy po przyszłej niedzieli.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Lindnerom z Gzikowa za ofiarowanie nam – jak co roku – choinek do kościoła i na plebanię. Bóg zapłać!

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (wywóz śmieci z cmentarza i spłata kosztów remontu plebanii). Taca ta wyniosła 2.320 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś po Mszach św. nasi ministranci będą sprzedawać przed kościołem „figurki Pana Jezusa na sianku”. Cena figurek dobrowolna. Jest to cegiełka, z której dochód będzie w całości przeznaczony na 3-dniową wycieczkę do Warszawy w czasie najbliższych ferii zimowych.

Dziś rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”, którego tematyka jest poświęcona wielu aktualnym wydarzeniom, świętom, a zwłaszcza różnorodnej działalności charytatywnej w naszym dekanacie oraz tegorocznej kolędzie – zwłaszcza z tym artykułem zachęcam aby się zapoznać jeszcze przed tegoroczną kolędą.  Są też wprowadzone do naszego pisma nowe rubryki tematyczne. Bardzo proszę, abyście okazali zainteresowanie temu pismu. Koszt 1 egz., jak zwykle, 3 zł.

Msze św. zbiorowe

Środa 23.12

Za ++ Henryka Cichockiego, Krzysztofa i Mieczysława Gołdyn, Władysława Jakóbczaka, Annę Jałkiewicz, Teresę Zajda, Stanisławę Huderską, Janinę Filipiak, Stanisława Maciołka, Józefa Janiszewskiego, Leokadię Lipińską, Kazimierza Rymarskiego, Janinę Filipiak, Stanisława Maciołka, o B. bł. i zdr. dla Naomi,

Piątek 25.12

Za ++ Henryka Cichockiego, Władysława Jakóbczaka, Annę Jałkiewicz, Teresę Zajda, Stanisławę Huderską, Janinę Filipiak, Stanisława Maciołka, Józefa Janiszewskiego, Kazimierza Rymarskiego,

Zapowiedzi przedślbne

1. Przemysław Szymkowiak, kaw. Zam. Kalisz, par. Narodzenia NMP i Magdalena Kopacka, panna, zam. Smaszków, par. Błaszki – zap. II.