Wczoraj nasi Radni parafialni oraz chórzyści dokonali po raz kolejny gruntownego posprzątania naszego parafialnego kościoła przed Misjami Nawiedzenia. Serdecznie im za to dziękujemy. Na spotkaniu Rady w miniony poniedziałek ustalono, że odtąd co kilka miesięcy nasz kościół będzie gruntownie sprzątany przez Radnych parafialnych z pomocą mieszkańców z poszczególnych wiosek i ulic Błaszek.

Dziś rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. W tym numerze jest wyjątkowo dużo informacji o wydarzeniach religijnych i cywilnych, które miały miejsce na terenie naszego dekanatu w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Ale przede wszystkim w aktualnym numerze jest duża ilość materiałów przygotowujących nas do uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszym dekanacie. Dlatego bardzo Was wszystkich zachęcam do nabywania tego pisma w dzisiejszą niedzielę aby mogło ono posłużyć wszystkim w dobrym przygotowaniu się do Nawiedzenia Maryi w kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Koszt 1 egz. 3 zł.

Mamy kolejną dostawę darów Caritas. Osoby uprawnione do otrzymywania darów zapraszamy we wtorek lub środę w g. 10.00-12.00 po odbiór tych darów w parafialnym punkcie Caritas.

W czwartek w tym tygodniu nie będzie wyjątkowo wieczornej adoracji Jezusa Eucharystycznego.

W piątek  na Mszy św. o g. 18.00 rozpocznie się  kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej naszej parafii. Najpierw będzie udział we Mszy św. a następnie spotkanie po Mszy św.

Natomiast dziś o g. 18.00 egzamin z katechezy przedmałżeńskiej dla tych, którzy przez 5 minionych niedziel w takiej katechezie uczestniczyli.

Jak już było informowane tydzień temu mamy  nowe kontenery na cmentarzu. Teraz pod te kontenery będą musiały być położone podkłady z piasku, suchego betonu i kostki brukowej aby kontenery te mogły stabilnie i bezpiecznie stać. Podkłady te będą wykonane pod koniec października. Kontenerów jest 6 sztuk; cztery na starym cmentarzu, a dwa na nowym. Wszystkie one stoją na miejscu starych składów śmieciowych. Nie będzie natomiast kontenera na środku nowego cmentarza przy krzyżu ze względu właśnie na krzyż – nie rzucamy tam śmieci. Bardzo proszę aby odtąd już nie składać śmieci na ziemię, ale do kontenerów. Nowe kontenery mają podział na dwie części. Do jednej należy sypać śmieci biodegradacyjne (wieńce, kwiaty, liście), a do drugiej sztuczne (plastiki, znicze itp.). Ziemię w donicach po kwiatach proszę brać ze sobą a nie wrzucać do kontenerów. Stare krzyże i elementy betonowe ich właściciele też biorą z cmentarza ze sobą. Bardzo proszę abyśmy wszyscy wspólnie dbali o coraz to lepszy porządek na naszym cmentarzu. Przypominam też, że zamiar instalowania nowych pomników, zgłaszamy zawsze najpierw w kancelarii parafialnej.

Już w przyszłą niedzielę – 17 X 10 r. rozpoczną się w naszej parafii Misje przed Nawiedzeniem parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej cudownego Obrazu (22/23.X.). Misje będzie prowadził paulin O. Jarosław Obroślak z Wieruszowa. Są jeszcze na kolorowo wydrukowane foldery ze szczegółowym programem Misji i Nawiedzenia wyłożone na stolikach pod chórem. Mamy ich duży zapas więc każdy może sobie jeszcze wziąć po jednym egz. Bardzo proszę, aby wszyscy parafianie tak zaplanowali sobie czas, aby w przyszłym tygodniu każdego dnia uczestniczyć w spotkaniach misyjnych. Nie będzie bowiem już w tym roku rekolekcji adwentowych. Prosimy też wszystkich uczniów o udział w swoich spotkaniach misyjnych – jest to ustalone z dyrekcjami szkół. Prosimy też razem z O. misjonarzem aby na czas Nawiedzenia – jeżeli to tylko możliwe – pozamykane były sklepy. Na dzień Nawiedzenia przez ręce NMP każdy będzie mógł złożyć Bogu w ofierze jakiś duchowy dar, ale o tym więcej powie już O. misjonarz.

Proszę wszystkich parafian, aby najpóźniej w przyszłą niedzielę udekorować swoje domostwa artykułami dekoracyjnymi na czas nawiedzenia  naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Artykuły te można nabywać jeszcze w kancelarii parafialnej albo w innych miejscach. W miarę możliwości proszę również wywiesić flagi.

Dzisiejsza taca  z racji drugiej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Natomiast po Mszach św. dzisiaj z racji X Dnia Papieskiego jest jak co roku, zbiórka na Papieski Fundusz stypendialny.  Z zebranej w ubiegłym roku sumy Diecezja nasza ufundowała 66 stypendiów dla zdolnej i pilnej, lecz biednej młodzieży z naszej diecezji. Będziemy kontynuować to dzieło. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na te cele.