Dziś kończymy już w naszej parafii Misje Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej cudownego Obrazu, który przebywał u nas przez jedną dobę (od piątku – g. 17.00 do soboty – g. 16.30). Misje prowadził paulin O. Jarosław Obroślak z Wieruszowa, któremu serdecznie za cały trud prowadzenia tych misji dziękujemy. Dziękujemy księżom z naszego dekanatu za spowiedź w czasie misji i za koncelebrowaną pod przewodnictwem naszego Ordynariusza Mszę św. na powitanie Obrazu Matki Bożej. Dziękuję panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom, klerykowi Mariuszowi i scholii młodzieżowej. Dziękuję bardzo władzom samorządowym naszej gminy, policji, strażakom, orkiestrze gminnej i naszemu parafialnemu chórowi. Dziękuję naszej Radzie parafialnej i wszystkim, którzy pomagali dekorować trasę nawiedzenia. Dziękuję paniom, które posługiwały na plebanii przygotowując przez osiem dni misji posiłki dla kapłanów i tym którzy ofiarowali nam ciasto własnego wypieku. Dziękuję z serca wszystkim delegacjom wyznaczonym do niesienia Obrazu Matki Bożej, witania go oraz do innych posług liturgicznych. Wszystkim gorliwie uczestniczącym w misjach i modlących się przed Obrazem Nawiedzenia składam serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary i za wszystkie ofiary składane w tym czasie. Oby trud misji i dar Nawiedzenia zaowocował licznymi nawróceniami i odnową życia wiarą w naszej parafii.

Aby pomnożyły się owoce Nawiedzenia dziś Ojciec misjonarz poświęci Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, który od razu wyruszy w parafię aby nawiedzać poszczególne domy i rodziny tej parafii. Nawiedzenie zacznie się od miejscowości Brończyn, a zakończy się w Błaszkach. Obrazowi będzie towarzyszyć modlitewnik, z którego należy korzystać w czasie doby nawiedzenia danej rodziny przez kopię Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Obok modlitewnika będzie też kronika nawiedzenia rodzin. Proszę, aby każda rodzina dokonała swojego wpisu do tej kroniki (obietnice duchowego daru dla Boga, podziękowania, prośby, przeproszenia bądź inne refleksje) na ok. jedną trzecią strony.

Jutro - poniedziałek, 25.X - o g. 19.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Zapraszam na to spotkanie wszystkich Radnych. Przy tej okazji informuję, że w tym roku tak jak w roku ubiegłym będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta na remont kaplicy cmentarnej. Kwestować będą Radni parafialni za tydzień (w niedzielę i w poniedziałek w godz. Od 10.00-16.00. Informuję Was również, że kaplica cmentarna jest już wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków i że mamy już pełną dokumentację (projekt itp.) potrzebną do ubiegania się o dofinansowanie remontu kaplicy cmentarnej u Marszałka Sejmiku Wojewódzkiego i u konserwatora. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na remont kaplicy. Liczymy na zrozumienie i ofiarność wszystkich korzystających z naszego cmentarza na rzecz remontu i odnowienia cmentarnej kaplicy.

W czwartek o 19.00 jak co tydzień zapraszamy wiernych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o g. 18.00

Tej jesieni, podobnie jak rok temu, chcemy przeprowadzić w naszej parafii cykl katechez neokatechumenalnych, których owocem może być powstanie nowej wspólnoty neokatechumenalnej w naszej parafii. Katechezy będą prowadzone przez ks. dra Andrzeja Latonia i wspólnotę katechistów z Kalisza. Już w dwie najbliższe niedziele niektóre małżeństwa z tej wspólnoty złożą wobec nas na Mszach św. świadectwo wiary, a w przyszłym tygodniu zaczną się regularne (2 razy w tygodniu wieczorem) katechezy neokatechumenalne. W tym tygodniu każda rodzina naszej parafii otrzyma zaproszenie na te katechezy (podobnie jak na Nawiedzenie), a na frontonie kościoła będzie informacyjny baner. Wszystkich, a zwłaszcza tych, u których Duch Święty wzbudził głębsze duchowe pragnienia w czasie Misji Nawiedzenia zapraszamy na te katechezy, aby pójść dalej i głębiej na drodze swojej wiary.

Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy już w tym tygodniu.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” o tematyce nawiedzenia.

Dziś kończy się w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny, dlatego jak co roku, po Mszach św. będzie zbiórka na Misje. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.