W minionym tygodniu na naszym parafialnym cmentarzu został rozebrany stary parkan stojący pomiędzy starym, a tzw. nowym cmentarzem. Demontaż ten poprawi estetykę i funkcjonalność cmentarza. Za wywiezienie gruzu po zniszczonym parkanie bardzo serdecznie dziękuję panom: Dariuszowi Kubickiemu z Domaniewa, Jarosławowi Kobiela ze Smaszkowa, Janowi Kurdykowi z Kamiennej, Janowi Bratuszewskiemu z Żelisławia i Pawłowi Dembińskiemu z Chrzanowic. Natomiast panu burmistrzowi serdecznie dziękuję za przysłanie na dwa dni koparki z gminy w celu rozebrania parkanu i wrzucenia gruzu na przyczepy. Bóg zapłać!

Przypominamy, że z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Zachęcamy i prosimy. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do Niedzieli, aby w przyszłym tygodniu można było je dostarczyć dzieciom

W środę będzie odpust parafialny i spowiedź adwentowa w Wojkowie, a w sobotę w Kalinowej.

Roraty są codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

Jutro (poniedziałek) o g. 16.30 będzie kolejne, comiesięczne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Na tym spotkaniu będą też rozdawane alby. Proszę więc o obecność wszystkie te dzieci z rodzicami.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych (ok. g. 18.40) zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. prałata Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza.

Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartek będzie po katechezie czyli ok. g. 19.15.

W piątek katechezy przedmałżeńskiej nie będzie i tak będzie przez całą zimę. Od kwietnia będą kontynuowane i zakończone egzaminem w czerwcu.

W sobotę od g. 8.00 będzie przedświąteczny objazd chorych. Prosimy chętnych do odwiedzin chorych zgłaszać nam w tym tygodniu.

W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Dziś można nabywać świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł. Świece można kupować w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania.

Ojciec święty wzywa w tegorocznym Adwencie cały Kościół do modlitwy w intencji obrony życia poczętego. Odpowiedzmy wielkodusznie na ten apel Ojca świętego.

Na koniec, razem z panem Organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych. Kalendarze nadal można nabywać w kancelarii par. bądź w zakrystii.