W minioną środę o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku.

Dzisiejsza niedziela jest w naszej Diecezji przeżywana jako Święto naszej Diecezjalnej Caritas. Głównym motywem wprowadzenia tego święta ma być pobudzenie wszystkich wspólnot parafialnych do refleksji nad powołaniem każdego ochrzczonego do pełnienia dzieł miłosierdzia.                   Wspólne świętowanie będzie miało miejsce dziś w Kaliszu na placu przed sanktuarium św. Józefa. Caritas Diecezji Kaliskiej serdecznie zaprasza wszystkich od g. 15.00 na FESTIWAL ŻYCIA, w czasie którego będzie można zapoznać się z dziełami miłosierdzia prowadzonymi w naszej diecezji. Będą także występy różnych artystów i ciekawych ludzi i wiele różnych atrakcji. Świętowanie zwieńczy wielki Koncert Uwielbienia „ABBA PATER”, przygotowany przez muzyków i śpiewaków naszej diecezji. Po Mszach św. dzisiaj będzie zbiórka do puszek na rzecz Caritas. Bóg zapłać za ofiary!

Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej oraz dzieciom, które sypały kwiatki i Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. W czwartek będzie zakończenie oktawy uroczystości „Bożego Ciała”. Zgodnie z tradycją, w tym dniu na zakończenie liturgii odbywa się błogosławienie wianków i ziół.

W środę będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na tzw. Świetopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Paweł Królak, nasz „kościelny”. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św.

W piątek w liturgii Kościoła przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

W piątek od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakra mentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

10 lipca o g. 6.00 organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkanie Radia Maryja. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do końca tego tygodnia do ks. proboszcza.

Rusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej w dniach od 09 – 15 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. wikariuszy. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa Jana Pawła II „Otwórz drzwi Chrystusowi”.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.