Taca w dzisiejszą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. Zaczęliśmy już remont kapitalny kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu. Prosimy o wsparcie finansowe i o modlitwę w tej intencji.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 24 lipca nie będzie Mszy św. w kościele o g. 17.00 ale Msza św. będzie na cmentarzu o g. 17.30, a po niej będzie Różaniec na cmentarzu w int. zmarłych. Już teraz wszystkich zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

We wtorek o g. 19.00 będzie spotkanie organizacyjne dotyczące wczasorekolekcji z dziećmi i młodzieżą nad morzem w dniach od 1 do 6 sierpnia. Wszystkich zapisanych na te wczasorekolekcje i ich rodziców zapraszam na to spotkanie.

W środę po Mszy św. wieczornej - z racji 13 dnia miesiąca – będzie procesja fatimska z figurą Matki Bożej. Wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej na tę procesję serdecznie zapraszam.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

Rusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej w dniach od 09 – 15 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. wikariuszy.

Już pragnę poinformować, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 21 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii, św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Brończyn.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

Dziś  rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.