Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej. Matka Boska Jasnogórska w znaku Obrazu zakończyła swoje nawiedzenie w miejscowości Żelisław i poszła do Zawad. Obraz uroczyście został przekazany w poniedziałek na Mszy św. wieczornej o g. 18.00. Mieszkańcy Żelisławia w duchu wdzięczności za dar nawiedzenia złożyli ofiarę 2.115 zł. na rzecz remontu dachu kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

Rozpoczął się już miesiąc różańcowy. W tygodniu różaniec będzie codziennie po Mszy wieczornej o g. 18.00, a dla dzieci Różaniec będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Dlatego dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych, którzy dotkliwie ucierpieli z racji nawałnicy, jak 5 września przeszła nad częścią naszej diecezji. Ksiądz biskup bardzo prosi o ofiary na ten cel.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna, ostatnia już przyspieszona katecheza przedmałżeńska, a za tydzień będą egzaminy dla tych, którzy w niej uczestniczyli.

W środę przypada 31 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Diecezjalnego Stanisława – pamiętajmy o modlitwie za naszego pasterza.

W czwartek o g. 19.00 nie będzie adoracji Jezusa Eucharystycznego tylko będzie spowiedź przed bierzmowaniem z udziałem księży z naszego dekanatu. Wszystkich kandydatów do bierzmowania ale i świadków prosimy o sakramentalne pojednanie się z Bogiem przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

W piątek o g. 16.30 kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty już pół godz. przed Mszą św.

W piątek o g. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy różanej. Zapraszamy wszystkich pątników na to wspólne spotkanie.

W sobotę o g. 11.00 będziemy gościć w naszej parafii ks. biskupa Teofila Wilskiego, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Na tę sobotnią uroczystość zapraszam poza kandydatami do bierzmowania również ich świadków oraz członków ich rodzin. Całą parafię proszę w tym tygodniu o wzmożoną modlitwę za bierzmowanych.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać tzw. „Dzień Papieski”. Taca – z racji drugiej niedzieli miesiąca - będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne, a po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”.

W dniach od 21 – 23 X 2011 r. organizujemy kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Koszt udziału w tym kursie 60 zł. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Zachęcamy bardzo młodzież do skorzystania z tej wartościowej formy rekolekcyjnej.

Upominamy się o dbanie o porządek na cmentarzu i nie zostawianie gruzu po starych pomnikach.

Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych!