Taca  na potrzeby inwestycyjne (zwłaszcza na remont dachu na kaplicy cmentarnej) z ubiegłej niedzieli wyniosła 2780 zł., a zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny” 1200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Przeżywamy miesiąc różańcowy. W tygodniu różaniec w kościele jest codziennie po Mszy wieczornej o g. 18.00, a dla dzieci  o godz. 17.00 (oprócz sobót). Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Mamy już kolejną dostawę darów Caritas. Osoby uprawnione do odbierania tych darów prosimy o odbiór we wtorek lub w środę w godz. od 10.00 – 12.00.

We wtorek, 18 października w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty swoje święto patronalne obchodzą pracownicy służby zdrowia. Wspierajmy ich z serca płynącą modlitwą.

W czwartek nie będzie adoracji Jezusa Eucharystycznego o g. 19.00 tylko będzie adoracja połączona z modlitwą różańcową zaraz po Mszy wieczornej. Zapraszamy!

W piątek o g. 20.00 zapraszamy gimnazjalistów, licealistów i studentów na adoracyjne przebywanie z Jezusem dla młodzieży.

W sobotę o g. 10.00 będzie zbiórka ministrantów z ks. Rafałem. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny w Kościele. Po Mszach będzie wtedy zbiórka do puszek na Misje!

W dniach od 21 – 23 X 2011 r. organizujemy kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Koszt udziału w tym kursie 60 zł. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Zachęcamy bardzo młodzież do skorzystania z tej wartościowej formy rekolekcyjnej.

Za dwa tygodnie będzie zakończenie peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Diecezji. Główne uroczystości dziękczynne w obecności biskupów z całej Polski odbędą się na rynku głównym w Kaliszu - 29 października (sobota). Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarowy na tę uroczystość. Koszt wyjazdu 10 zł. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych!

Przypominamy, że następuje mała zmiana w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. W czasie zimowym (od 1 X do 31 III) w środę kancelaria będzie czynna tak jak i w czwartek od g. 17.00 do 18.00, a w pozostałe dni (pon., wt., pt., sob.) od 8.00 do 9.30. W czasie letnim (od 1 IV do 30 IX) w środy znów kancelaria będzie czynna od g. 19.00 do 20.00.