1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w naszym kraju. Zebrano na ten cel 390 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.


 1. Dziś Radni Parafialni przeprowadzają comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego. Do przyszłej niedzieli powinny już zostać zakończone prace remontowo budowlane związane z frontową częścią parkanu, który zostanie pomalowany na taki sam kolor jak kościół. Wtedy też poinformujemy o kosztach wykonania tej inwestycji i o planach związanych z renowacją pozostałej części parkanu. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.


 1. Dziś będziemy gościć w naszej parafii Chór męski „Lutnia” z Warty, który uświetni swoim śpiewem Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy da koncert wraz z zaproszonymi gośćmi. Serdecznie zapraszamy!


 1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, w którym polecamy artykuł o świętych zakochanych w Różańcu św. i o naszej pieszej pielgrzymce z Błaszek do Charłupi Małej. Zachęcamy do nabywania.


 1. W środę - 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 – już po raz kolejny - na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic, a także w innych miejscach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego modląc się będą  o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. Do tej akcji może włączyć się każdy przez fizyczną obecność bądź łączność duchową. W Błaszkach modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia w środę o g. 15.00 przed kościołem parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


 1. W środę też zapraszamy na comiesięczne spotkanie Członków „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne.


 1. W czwartek swoje imieniny obchodzi S. Michaela – przełożona Błaszkowskich Sióstr „Obliczanek”. Naszej Solenizantce życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej, pokoju, zdrowia oraz ochrony św. Michała Archanioła przed wszelkim złem, dziękując zarazem Siostrze za wszelką posługę w Błaszkach. Modlimy się również o nowe powołania do Zgromadzenia S. „Obliczanek”.


 1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !


 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, a dorosłych dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00. W sobotę będzie I sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Natomiast po Mszy św. o g. 18.00 będzie nabożeństwo I-sobotnie. Intencja różańca na październik: „o pokój na Ukrainie”.


 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.


 1. W najbliższą sobotę - 1 października na Mszy św. o g. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii Misje Parafialne, które będą prowadzić Misjonarze Świętej Rodziny. Misje te będą trwać do 8 października. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie tak zaplanowali sobie czas, aby w przyszłym tygodniu każdego dnia uczestniczyć w spotkaniach misyjnych. Prosimy o to również dzieci i młodzież. Nie będzie bowiem już w tym roku rekolekcji adwentowych. W tym ostatnim tygodniu bezpośredniego przygotowania do Misji prosimy wszystkich parafian o modlitwę, post, ofiarowanie cierpień i różnych dobrych uczynków w intencji dobrego przeżycia tegorocznych Misji w naszej Parafii. W naszym kościele nadal każdego dnia pod koniec każdej Mszy św. będzie odmawiana modlitwa w int. czekających nas Misji Parafialnych. Program Misji jest umieszczony w gablocie parafialnej oraz na internetowej stronie parafialnej.


 1. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy kancelarii parafialnej. Bardzo też prosimy aby gruz po starych pomnikach uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.Módlmy się! O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii. Spraw łaskawie, aby te Misje przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty, bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić. Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie słowami Twojego Syna: „Przyjdź Królestwo Twoje!” Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przygotować się i owocnie przeżyć czas Misji Świętych. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko własnej duszy, ale też zbawienia dusz bliźnich naszych, którzy daleko żyją od Ciebie. Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam, aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii. Maryjo, Matko Boża i ucieczko grzeszników, bądź Matką parafii naszej i wspieraj nas prośbami swymi. Święty Józefie, Głowo Świętej Rodziny, czuwaj nad nami, jak czuwałeś nad Niepokalaną Matką i Jej Bożym Synem. Najświętsza Rodzino z Nazaretu Ciebie na patronkę i opiekunkę Misji naszych obieramy. Jezu, Maryjo, Józefie, oświecajcie nas, dopomagajcie nam i ratujcie nas. Amen.