1.  W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 2.270 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, na łamach którego publikowane są rekolekcje adwentowe oraz artykuły, z których możemy dowiedzieć się, jak aktywnie przeżyć czas Adwentu w domu z rodziną. Nadal też są do nabycia  kalendarze  diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł.                    i modlitewniki  z modlitwami o pokój też w cenie  10 zł. Zachęcamy do nabywania.

1. W tym tygodniu będziemy w Kościele przeżywać kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.

1. Przypominamy, że Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00, zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi. W każdą zaś niedzielę Adwentu zapraszamy na „Godzinki do NMP” śpiewane przed Mszą św.  o g. 9.00.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

1. Tradycją wielu już lat jest w naszym kościele tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego ludzie dobrej woli, po wzięciu z choinki papierowego aniołka z pomocną informacją, co do zawartości paczki dla wybranego dziecka, przygotowywali określony prezent. W paczce mogą się znaleźć np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki. Paczki zbieramy do dzisiejszej niedzieli. Jeżeli jednak ktoś nie zdąży tego zrobić do dzisiaj to można przygotowane paczki dostarczyć do Domu Sióstr „Obliczanek”, najpóźniej do piątku. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tej wizyty przygotować, ewentualnie nowych chorych zgłosić.

1. Jedną z polskich tradycji wigilijnych jest wkładanie pod obrus siana, które symbolizuje ubóstwo, w jakim na świat przyszedł Jezus. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, w trosce o podtrzymywanie tych pięknych zwyczajów, które nawiązują do tajemnicy Bożego Narodzenia, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowują paczuszki z siankiem na stół wigilijny, które w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będą rozprowadzać w przedsionku kościoła. Chętni mogą złożyć przy tej okazji dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do nabywania.

1. W tym roku, z racji niedawnych Misji parafialnych, nie będzie w naszej parafii rekolekcji adwentowych. Natomiast spowiedź adwentowa, z udziałem księży z naszego dekanatu będzie we wtorek – 20 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

1. Za półtora roku będzie w naszej parafii Bierzmowanie. W miniony piątek odbyło się spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Kandydatami są uczniowie klas VII i klas VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii. Kandydaci otrzymali formularze zgłoszeniowe, które mają wypełnić, a następnie wraz z rodzicami podpisać i do końca tego miesiąca oddać swoim katechetom lub księżom.  Jeżeli ktoś z uczniów klas VII i VIII nie był na wspomnianym spotkaniu,  a chciałby przystąpić do bierzmowania, musi również taki formularz otrzymać, wypełnić i oddać. Środowiskiem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, niezależnie od tego, gdzie kandydat uczęszcza do szkoły, jest parafia faktycznego zamieszkania kandydata. W innej parafii można przyjmować sakrament bierzmowania tylko za zgodą pisemną swojego proboszcza.  Wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców i chrzestnych kandydatów do bierzmowania prosimy  o modlitwę w ich intencji.

1. Nadal prosimy wszystkich   o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i upragnionego pokoju na Ukrainie.