1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę na rzecz renowacji dalszej części naszego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1.997 zł. W sumie na dzień 10 czerwca br., na rzecz wspomnianej inwestycji, dysponujemy kwotą 153.301 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej oraz  dzieciom, które sypały kwiatki, Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.

3. Dziś, zgodnie z zarządzeniem i prośbą biskupa kaliskiego, przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów w naszej diecezji oraz na uczelnie katolickie. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.

4. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Nadal też rozprowadzamy nową  książkę z serii „Wszystko o…” zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Koszt książki 10 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

5. W środę będziemy przeżywać w naszej Parafii „Jerycho różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich na krótką modlitwę.

6. W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii odbędzie się, zgodnie z tradycją, błogosławienie wianków i ziół. Po Mszy św. zaś, o g. 19.00 zapraszamy, jak co tydzień, na godzinną adorację eucharystyczną.

7. W piątek przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa, a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. Po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy! W tym dniu nie ma postu.

8. W przyszłą niedzielę – 18 czerwca będziemy gościć w naszej Parafii Księdza Biskupa Łukasza Buzuna, który o g. 12.00 pobłogosławi wykonane w ciągu ostatnich 5 lat inwestycje parafialne, tzn. podziemne odwodnienie kościoła, modernizację placu kościelnego i renowację parkanu wokół kościoła, oraz odprawi Mszę św. w int. ofiarodawców. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości!

9. W niedzielę (9 lipca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę, na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu będzie wynosił ok. 50 zł.  (w zależności od ilości pielgrzymów). Zapisy przyjmują:  Elżbieta Drobnik    (tel. 723159191) i Teresa Szczepańska (tel. 519422828).  Zachęcamy do wyjazdu.

10. Ogłaszamy nabór na studia podyplomowe w Instytucie Teologicznym Diecezji Kaliskiej dla nauczycieli chcących zdobyć kwalifikacje do nauczania religii. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

11. Ponownie też ogłaszamy nabór do chóru parafialnego w Błaszkach. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

12. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.

13. Prosimy teraz do mikrofonu przedstawicieli naszej Rady Parafialnej aby w swoim wystąpieniu naświetlili nam bardziej szczegółowo sprawy związane z ostatnią inwestycją materialną w naszej parafii jaką jest renowacja parkanu kościelnego…. .