1. Dziś gościmy w naszej Parafii Księdza Biskupa Łukasza Buzuna, który o g. 12.00 pobłogosławi wykonane w ciągu ostatnich 5 lat inwestycje parafialne oraz odprawi Mszę św. w int. ofiarodawców, a po Mszy św. Ksiądz Biskup pobłogosławi nowy pomnik Wincentego Witosa w Błaszkach. Bogu niech będzie chwała za tę uroczystość !

2. W ubiegłą niedzielę była przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów                           w naszej diecezji oraz na uczelnie katolickie w Polsce. Zabrano na ten cel 640 zł. Bóg zapłać!

3. W środę zapraszamy na spotkanie „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy, jak co tydzień, na godzinną adorację eucharystyczną.

5. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. w int. dzieci i młodzieży  Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału  w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok edukacji szkolnej.

6. W piątek będziemy obchodzić  „Dzień Ojca”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich ojców, a zwłaszcza za swoich ojców, zarówno żywych jak i zmarłych. Natomiast w sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

7. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania renowacji dalszej części naszego parkanu kościelnego. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z ul. Przemysłowej w Błaszkach ofiarował na ten cel 1.000 zł. W sumie na dzień 17 czerwca br., na rzecz wspomnianej inwestycji, dysponujemy kwotą 154.301 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 90.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

8. W niedzielę (9 lipca) organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę, na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu będzie wynosił ok. 50 zł.  (w zależności od ilości pielgrzymów). Zapisy przyjmują:  Elżbieta Drobnik    (tel. 723159191) i Teresa Szczepańska (tel. 519422828).  Zachęcamy do wyjazdu.

9. W sobotę - 16 września 2023 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do przyszłej niedzieli następujących danych:  imiona i nazwiska jubilatów,  datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

10. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o „gniewie Bożym”, o ludzkim cierpieniu, o św. Józefie jako „postrachu duchów piekielnych” i wiele innych. Nadal też rozprowadzamy nową  książkę z serii „Wszystko o…” zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Koszt książki 10 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

11. Ogłaszamy nabór na studia podyplomowe w Instytucie Teologicznym Diecezji Kaliskiej dla nauczycieli chcących zdobyć kwalifikacje do nauczania religii. Więcej informacji na plakacie umieszczonym   w gablocie parafialnej.

Ponownie też ogłaszamy nabór do chóru parafialnego w Błaszkach. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej

12. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.