1. W minioną niedzielę gościliśmy w naszej Parafii Księdza Biskupa Łukasza Buzuna, który pobłogosławił wykonane w ciągu ostatnich 5 lat inwestycje parafialne oraz odprawił Mszę św. w int. ofiarodawców. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego (wspomniana  inwestycja obejmuje naprawę parkanu od strony północnej, wschodniej i południowej, położenie wokół parkanu opaski z kostki granitowej, wykonanie nowej bramy od strony północnej, wynagrodzenie inspektora nadzoru , itp.). Całkowity koszt wykonania tej inwestycji wyniósł 241.600 zł. , a na dzień dzisiejszy dysponujemy na ten cel  kwotą 154.301 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 87.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. W tym celu podajemy również numer konta parafialnego, na które można wpłacać dobrowolne środki na wspomniany cel (BS w Błaszkach: 80 9245 0002 0003 4845 2000 0010).

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz książkę zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Koszt książki 10 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury

3. W najbliższy wtorek o g. 20.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które w tym roku chcą pielgrzymować na Jasną Górę z Grupą Różaną. Również przez cały lipiec będzie można się zapisywać na pielgrzymkę w Kancelarii parafialnej.

4. W środę zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Apostolstwa pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w tym dniu o g. 7.00  i g. 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na konserwację grobu św. Piotra Ap.  w Rzymie. Składamy życzenia  naszemu p. „kościelnemu” Pawłowi i wszystkim solenizantom tego dnia.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową Adorację  eucharystyczną !

7. W sobotę racji I soboty miesiąca o g. 18.00, jak co miesiąc, będzie Msza św. połączona  z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wspólnotę Róż Różańcowych przypominając, że w tym właśnie dniu jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na lipiec: „Za rolników naszej parafii”.

8. W niedzielę (9 lipca) organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu będzie wynosił 50 zł. Zapisy przyjmują:  Elżbieta Drobnik    (tel. 723159191) i Teresa Szczepańska (tel. 519422828).  Zachęcamy do wyjazdu.

9. Ponawiamy ogłoszenie, że w sobotę - 16 września 2023 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych ponownie zwracamy się z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do końca czerwca następujących danych:  imiona   i nazwiska jubilatów,  datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

10. Z racji rozpoczętych już wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

11. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.