1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Polecamy też książkę zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Koszt książki 10 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

2. W środę w parafii naszej będziemy przeżywać Jerych Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich w tym dniu, w dowolnym czasie, na tę modlitwę!

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, z racji 13 dnia miesiąca będzie „nabożeństwo fatimskie” z procesją różańcową i z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

4. Ponownie informujemy, że 23 lipca (niedziela) będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny,  a w niedzielę 20 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku mieszkańcy sołectwa Woleń.

5. Przypominamy, że w Kancelarii parafialnej można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę z Grupą Różaną na Jasną Górę. Zapisy w godzinach urzędowania Kancelarii.

6. Pragniemy poinformować, że w dniach 11 – 19 września br. Parafia Chełmce organizuje pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej lub u naszego ks. Proboszcza.

7. Przypominamy, że w sobotę - 16 września 2023 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się znów z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do przyszłej niedzieli następujących danych:  imiona i nazwiska jubilatów,  datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

8. Z inicjatywy Księdza Biskupa Damiana i we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie nasza diecezja bierze udział w akcji sponsoringowej „Mój Brat Pigmej”, która będzie trwać od 25 czerwca do  25 października br. Polega ona na fundowaniu pakietów edukacyjnych, żywieniowych i rolniczych dla Pigmejów w Kamerunie. Akcja ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby, wyżywienia lub wyprawki zawodowej. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej i na ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem. Prosimy zarówno indywidualne osoby jak i grupy osób do zaangażowania się w tę akcję pomocową. Kościół jest ze swej natury misyjny i każda wspólnota może w ten sposób włączyć się w dzieło misji, a w dodatku podejmie działalność charytatywną w duchu miłości caritas

9. Informujemy też, że w diecezji naszej funkcjonuje duszpasterstwo związków niesakramentalnych. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w parafii Chrystusa Króla w Sadowiu. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

10. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

11. Składamy serdeczne podziękowanie P. Janowi Bratuszewskiemu z Żelisławia za dostarczenie ziemi na wyrównanie terenu przy parkanie kościelnym, a P. Sylwestrowi Tokarkowi za oszklenie kilku okien w kostnicy oraz w budynku parafialnym. Bóg zapłać!

12. Ogłoszenie dla Brończyna: Przez najbliższe trzy niedziele, z powodu obecności tylko jednego księdza w parafii, Msze św. w Brończynie będą przeniesione  z niedzieli o g. 8.00 na sobotę o g. 19.00. Prosimy o wyrozumiałość i uwzględnienie tej zmiany przy planowaniu swego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w Brończynie.