1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy wywiad z kierownikami kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę, oraz teksty:  o pielgrzymowaniu na Ukrainie, o Zakonie Rycerzy św. Jana Pawła II, o Domu samotnej Matki w naszej Diecezji, o wakacjach dla mózgu , o wakacyjnych grzechach i wiele innych. Polecamy też książkę zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Zachęcamy do nabywania i lektury.

2. Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam w tamtym roku skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w naszym parafialnym punkcie Caritas,  w najbliższy poniedziałek i wtorek  od g. 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem do pobrania tych darów.

3. Przypominamy, że w Kancelarii parafialnej można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę z Grupą Różaną na Jasną Górę. Zapisy w godzinach urzędowania Kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę – 23 lipca będziemy po raz trzeci obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W naszej parafii  w tym dniu (w przyszłą niedzielę) będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Akcja stanowi apel do kierowców, by podziękowali za szczęśliwe przejechane kilometry, a w ramach podziękowania wsparli finansowo zakup pojazdów misyjnych poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Będziemy w tym czasie otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach. Zbiórka na pojazdy dla polskich misjonarzy,  wyrażająca naszą wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże, odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.  Prosimy wszystkich o  zrozumienie i wsparcie. Bóg zapłać za Wasze ofiary! W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele. Zachęcamy do skorzystania z tego błogosławieństwa pojazdów.

6. Ponownie informujemy, że w dniach 11 – 19 września br. Parafia Chełmce organizuje pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej lub u naszego ks. Proboszcza.

7. Zwracamy się znów z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam następujących danych:  imiona i nazwiska jubilatów,  datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje   i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia na diecezjalną pielgrzymkę jubilatów  małżeństwa do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 16 września br..

8. Przypominamy, że nasza diecezja bierze udział w akcji sponsoringowej „Mój Brat Pigmej”, która ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby, wyżywienia lub wyprawki zawodowej. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej i na ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem. Prosimy zarówno indywidualne osoby jak i grupy osób do zaangażowania się w tę akcję pomocową.

9. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy  w kancelarii parafialnej

10. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.