1. Dziś po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W naszej parafii przeżywamy dziś odpust ku czci św. Anny, naszej głównej patronki. Zachęcamy wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe w tym roku głosi nam  ks. Prałat Władysław Czamara z Opatówka oraz ks. Marek Zawisła z Gruszczyc. „Bóg zapłać” Czcigodnym Księżom za przyjęcie zaproszenia, za wspólną modlitwę i za głoszone dzisiaj słowo Boże! Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

2. Dziś rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Bóg zapłać za złożone dziś po Mszach św. na ten cel ofiary. Dziś (niedziela) po Mszy wieczornej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele. Zachęcamy do skorzystania z tego błogosławieństwa pojazdów.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Od dziś też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. za 1 egz. Kalendarze w tym roku, podobnie jak rok temu,  nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania ich w naszym kościele.  Polecamy też książkę zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Zachęcamy do nabywania i lektury.

4. W najbliższą środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom.

5. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Całkowity koszt wykonania tej inwestycji wyniósł 241.600 zł. ,  Potrzebujemy jeszcze ok. 87.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dlatego składając serdeczne podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

6. Przypominamy, że w Kancelarii parafialnej można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę z Grupą Różaną na Jasną Górę. Zapisy w godzinach urzędowania Kancelarii.

7. Ponownie informujemy, że w dniach 11 – 19 września br. Parafia Chełmce organizuje pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej lub u naszego ks. Proboszcza.

8. Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy  w kancelarii parafialnej .

9. Składamy serdeczne podziękowanie P. Sylwestrowi Kasprzakowi z Borysławic za wykonanie renowacji bramy cmentarnej na tzw. nowej części cmentarza parafialnego. Bóg zapłać

10. Wszystkich zachęcamy wciąż do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie oraz do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.