1. W ubiegłą niedzielę modliliśmy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie, a po Mszach św. odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Zebraliśmy na ten cel 970 zł.   Bóg zapłać!

2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi Misjonarz Świętej Rodziny Joachim Leszczyna, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św. zarówno w poniedziałek jak i we wtorek będą o g. 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00. We wtorek wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św.  zwłaszcza małżonków, a po Mszy św. na naukę stanową dla nich. Dzieci zapraszamy w poniedziałek i we wtorek na Mszę św.  roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich  we wtorek o g. 11.30. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie jutro (poniedziałek) w godz. 8.00 – 9.00, 11.00 - 12.00,  16.00 – 17.00 oraz od 17.30 – 18.30. Taca w ostatni dzień rekolekcji, czyli we wtorek, będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału  w tych rekolekcjach.

3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację  eucharystyczną.

4. Przed świętami Bożego Narodzenia, jak co roku, odwiedzamy chorych naszych parafian z przedświąteczną posługą sakramentalną. Wczoraj byli  odwiedzani chorzy, których ks. proboszcz odwiedza co miesiąc, a w najbliższą sobotę będą odwiedzani chorzy, których co miesiąc odwiedza ks. wikariusz. Prosimy swoich chorych do tej wizyty przygotować, ewentualnie zgłosić nowych chorych.

5. W przyszłą niedzielę- 24 grudnia -  przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Chcąc spełnić religijny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. zapraszamy tradycyjnie naszych wiernych w przyszłą niedzielę  na Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30 lub o g. 12.00.  Nie będzie bowiem w przyszłą niedzielę Mszy św. o g. 17.00. Natomiast nocna Msza Bożonarodzeniowa  zwana „Pasterką” będzie – tradycyjnie - o g. 24.00 (nie będzie to już jednak Msza niedzielna tylko Msza bożonarodzeniowa). W dwa dni świąteczne (poniedziałek i wtorek) porządek Mszy św.  będzie taki sam jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy!  W przyszłą niedzielę podamy porządek tegorocznego kolędowania.

6. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. W tym tygodniu będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Roraty w tym tygodniu będą w poniedziałek i wtorek o g. 16.30, a od środy do piątku włącznie - na Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

7. Dziś rozprowadzamy paczuszki z siankiem na stół wigilijny przygotowane przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i chórku dziecięco-młodzieżowego. Ofiara jest dobrowolna. Zachęcamy do nabywania.

8. Mieszkańców Błaszek oraz inne osoby mające jeszcze zapotrzebowanie na opłatki wigilijne prosimy nadal  o ich nabywanie zarówno w naszym kościele, po każdej Mszy św. albo każdego dnia w kancelarii par., w godzinach urzędowania.

9. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, a w nim wiele ciekawych i wartościowych artykułów oraz śpiewnik z kolędami. Są też nadal do nabycia, jak co roku, świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę – 15 zł. Pieniądze te są przeznaczone na wsparcie dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

10. Na koniec życzymy wszystkim dobrego i owocnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.